Aga mina lähen filmifestivalile!

17. Just Film pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui ka väikestele filmifännidele

Kellele ei meeldiks reisida? Usun, et kõigile meeldib avastada põnevaid paiku, leida uusi tutvusi ning sattuda põnevatesse seiklustesse. Seda Just Film suurtele ja väikestele filmisõpradele pakubki ning ka tänavune festival pole erand. Maagiline ja salapärane filmimaailm vallutab taaskord Tallinna kõige suuremad ja väiksemad kinoekraanid ning kutsub endaga kaasa avastama ja õppima midagi uut.

Tänavu toob Just Film ekraanidele 50 filmi lastele, noortele, lapsevanematele ja vanavanematele. Kümne päeva jooksul toome vaatajateni traditsioonilised programmid nagu noorte- ja lastefilmide programmid, DOC@Just, lapse õiguste programm, samuti jätkavad kaks eelmisel aastal ellu kutsutud programmi – “Teadus360” ning “Rändav maailm”. Koostöös Teadusagentuuriga jätkub programm “Teadus360”, mis on suunatud noortele, kes tunnevad huvi teaduses toimuva vastu. Koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga jõuab vaatajateni eriprogramm “Rändav maailm”, mis keskendub peamiselt probleemidele, mis tänapäeva maailmas kõige teravamad on, seda aga just laste ja noorte vaatepunktist.

Just Film on löönud kampa teavituskampaaniaga “Aga mina?”, et juhtida tähelepanu laste ja noorte heaolule, aga ka valupunktidele, mis hädasti parandamist vajavad. Kui vaadata Just Filmi programmi, siis võib öelda, et Just Film hoolib, sest tänavusest programmist leiab ka raskemaid filme, mis näitavad, et hoolides teineteisest, kodust ja loodusest, on võimalik mured üheskoos seljatada!

Igal uuel reisil on võimalus kohata mõnd uut sõpra. Just nii tänavusel festivalil ongi. Paljude Just Filmi fännide suur lemmik, punane koer, on tagasi! 2011. aastal linastunud menufilmile on valminud verivärske eellugu “Punane koer: tõeline sõber”. See on võimas ja emotsionaalne rännak läbi müstilise Austraalia. Lubame, et film ei jäta külmaks ühtegi filmisõpra!

Aga mina lähen filmifestivalile! 17. novembril stardib Eesti suurim laste- ja noortefilmide festival Just Film ja sedapuhku juba 17. korda. Ootame kõiki kinos ja loodame, et lubate end viia kinokunsti maagilisse maailma.

Filmifestivali korraldamine on keeruline ettevõtmine ja heade sõprade, toetajate ja sponsoriteta poleks see võimalik. Suur tänu kõigile, kes on kaasa aidanud järjekordse festivali toimumisele.

Elagu filmikunst!

Mikk Granström
Just Filmi tegevjuht