Aga mina?

Kampaania „Aga mina kuulan last!“

Pimedate Ööde Filmifestivalil (PÖFF) linastub juba seitsmendat korda Just Filmi raames lapse õiguste programm. Sedakorda eriliselt, olles liitunud “Aga mina?” eeskuju-kampaaniaga ja kandes sõnumit „Aga mina kuulan last!“.

17.-26. novembrini toimuva noorte- ja lastefilmide festivali Just Film lapse õiguste programmi raames on võimalik vaadata kaheksat omanäolist filmi. Tänavuste linateoste kaudu on võimalik näha ja kogeda seda, mis lastes tegelikult peidus on. Lastel on toimetulekuoskused, mis on kohati kordades paremini arenenud kui nende endi vanematel. Mitmes filmis on läbivaks teemaks lein. See on kõigile ränk, kuid lausa uskumatu on see, kuidas lapsed sellises olukorras ei murdu, annavad au elule ja elavad täiel rinnal edasi ka pärast nii rasket elukogemust.

Programm peab innustama mõtlema selle üle, millised on laste jaoks olulised küsimused, mida peame kuulma, märkama ja vajadusel neile ka vastuseid andma. Kiires elusaginas võivad jääda olulised märgid märkamata ja tähtsad küsimused kuulmata, kuid laps vajab vastuseid ja kui neid ei anna talle toetav täiskasvanu, siis tuleb vastuseid otsida mujalt – tänavalt, koolist, sotsiaalmeediast. Alati pole sealt leitud vastused abiks. Sestap oleme tähelepanelikud ja toetame lapsi, kes abi vajavad. “Aga mina kuulan last!” on meie programmi sõnum, mille tahame filmide abil teieni tuua ja seeläbi oma vaatajad tähelepanelikumaks kuulajaks muuta.

Filme saab vaadata Apollo Kino Solarises ja Coca-Cola Plaza kinosaalides. Programmi pidulik avamine toimub 20. novembril kell 13.00 Coca-Cola Plaza kino 9. saalis filmiga „Väike sadam“. Avamine on ka seepärast eriline, et esimest korda saavad autasustatud inimesed, kes südame ja hingega kuulavad ja teevad tegusid vägivallavaba elu suunas. Autasud annab üle riigipea, proua Kersti Kaljulaid, sõnavõtuga osalevad justiitsminister, “Aga mina?” kampaania juht Tamo Vahemets ning osalevad programmi partnerid justiitsministeeriumist, sotsiaalministeeriumist, Õiguskantsleri kantseleist, Lastekaitse Liidust ning  Just Filmi esindajad.

Lapse õiguste programmis linastuvate filmide juurde kuuluvad ka arutelud kinosaalis, mida juhivad erinevad laste õiguste ja kaitsega seotud eksperdid. Aruteludega linastuste ajad leiab Just Filmi kodulehelt www.justfilm.ee ning festivali ajal kinode infopunktidest, lasteombudsmani, justiitsministeeriumi ja Lastekaitse Liidu ning sotsiaalministeeriumi kodulehtedelt.

Lapse õiguste programmi koostasid Just Filmi, justiitsministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, Lastekaitse Liidu ning lasteombudsmani esindajad.