Balsnacki uus kartulivahvel teeb festivalil maailma esilinastuse.

Balsnack, täna ainuke kartulikrõpse tootev ettevõte Eestis, on tähistamas sel aastal 25. sünnipäeva ja osaleb Eesti Vabariik 100 kingituseprojektis, lansseerides PÖFFi raames uues kuues ja mõnusate maitsetega kartulivahvli, mis on parem kui varem.

Kartulikrõpsude tootmine algas juba 1983. aastal Ääsmäe Agrofirmas, kuid tänaseni tegutsev ettevõte sai alguse 1992. aastal, kui moodustati AS Balsnack ja 1996. aastal Balsnack International Holding, mis on täna ainuke kartulikrõpse tootev ettevõte Eestis. Nüüdseks on haaratud lisaks Läti ja Leedu turule ka kaugemad paigad ning tooteid viiakse Soome, Rootsi, Poola, ka Hiinasse ning allakirjutamisel on leping Lõuna-Koreaga.

Kui algusaegadel tuli tehasest kolm-neli toodet, siis tänaseks on nimekiri kasvanud ligi 60ni. Aastast 1992 on turul kindlasti ka Sulle tuttavad kaubamärgid nagu „Vigur”, ”Piraat” ja ”Vahvel”, mis on ajas endale uusi ja põnevaid maitseid juurde saanud. Seejärel tulid popkornid „Texas Popcorn” kaubamärgiga, mida on magusaid, soolaseid, pakis ja ämbris. Lisaks küüslaugu- ja muude maitsetega leivad ning seakamarakrõpsud. Lastele mõeldud „Mõngel” on saanud lausa magusa maisikepikese sünonüümiks.

Eestis toodetud kamajahust valmistatakse kamapalle – nii on kamajahu palju suupärasem ka neile tarbijatele, kes kamajahu muidu hinnata ei oska. Krõpsugurmaanidele pakuvad nad kõrge proteiinisisaldusega naturaalsest seakamarast valmistatud toodet „Ossi krõps”. Sisenetud on ka smuutide turule, pakendatakse-külmutatakse marju ning tehakse erinevaid rasvapalle ja seemnesegusid talvelindudele lisasöögiks.