Filmisoovitus: “Süütu”

Lugu armastusest, enda avastamisest ja sellega kaasnevatest katsumustest.

Noorus on ilus aeg. Inimesed otsivad maailmas oma kohta, kogevad esimesi raskusi, loovad sõprussuhteid ja armuvad. Need otsingud ja kogemused ei edene küll alati sujuvalt, palju saadakse haiget, pettutakse ja tuntakse, et maailm ei mõista sind. Kuid mis juhtub, kui lisaks kõikidele nooruse muredele lisandub muutus seksuaalses orientatsioonis?

Filmi peategelane Cat on enda kohta juba mõned avastused teinud, talle meeldivad tüdrukud, poisid talle pinget ei paku, ta ei ole väga avatud suhtleja ning ta eelistab maailma läbi fotokaamera vaadata. Klassikalise armastusloo tava silmas pidades eksib selle kaamera vaatevälja naiselikkuse ja ilu kehastus April, kellese Cat ka esimesest silmapilgust armub. Kuid on üks probleem – Aprilil on juba poiss-sõber. Lootus aga sureb viimasena, sest saades Catiga tuttavaks, hakkab ka April nii oma endise poiss sõbra kui ka ema meelehärmiks avastama endas tundeid, mida ta seni kohanud pole. Koos astuvad neiud teekonnale, mis viib neid läbi heast ja halvast.

“Süütu” on samaaegselt humoorikas ja ilus lugu armastusest, enda avastamisest, kukkumisest ja uuesti püsti tõusmisest. Samas on filmil ka tumedam külg, sest hirm enda väljendamise ees, müüride püstitamine ja tunnete alla surumine võib noore inimese jaoks väga kurvasti lõppeda. Ükski noor ei peaks küsima endalt: “kas mul on midagi viga?” või “miks ma selline olen?” hirmus, et vanemad temas pettuvad. Veelgi hullem, keelavad suhelda inimesega, kelle vastu tal tunded on, lihtsalt sellepärast, et selline käitumine ei ole nende maailmavaate kohaselt normaalne. Õnneks on filmis esindatud ka tegelane, kes suudab üle olla eelarvamustest ning sümboliseerib suhtumist, millest ühiskond eeskuju võiks võtta. Seda eriti perioodil, kus inimeste vabadust teha valikuid peetakse tähtsamaks kui kunagi varem.

Linastuste ajakava leiad siit

Mart Kuhi