Vaata treilerit

Hädas iseendaga

Blue My Mind

  • Režissöör: Lisa Brühlmann
  • Šveits, 2017
  • 97 min

Mia on 15-aastane tüdruk, kelle keha hakkab ühtäkki läbi tegema muutusi, millega leppida või mida mõista on äärmiselt raske. Ta otsustab olukorra osas silma kinni pigistada ning elab jonnakalt oma elu vanaviisi edasi: käib koolis, pidudel, tutvub eri poistega. Kõike, mis vähegi tegelikkusest mõtted eemale viiks. Kuid oma saatuse eest ei põgene keegi ning oma seisukorra järk-järgulise eskaleerumise käigus peab Mia lõpuks mõistma, et ta ei ole enam see tüdruk, kes ta kunagi oli.

Just enne suvevaheaega otsustavad 15-aastase Mia vanemad kolida Zürichi äärelinna. Tüdruk pole oma vanematega pikalt hästi läbi saanud ning järjekordsed muutused eluteel ei aita nende suhetele kuidagi kaasa. Koolis ei ürita Mia olla tubli tüdruk ega kukupai, vaid võtab sihiks pigem “pahad tüdrukud”, kes tunduvad huvitavad. Poistega ringi semmivad, poes ilusaid riideid noolivad ja peolembesed tüdrukud panevad Mia igatepidi proovile, enne kui isegi mõtlevad tema aktsepteerimise peale. Kuid Mia on sihikindel.

Kui eluolu enam nii traumaatiline ei olegi, avastab Mia, et ta kehas hakkab miski toimuma. Esiotsa proovib ta oma murega ise hakkama saada, aga kui muutused end aina meelde tuletavad, otsustab ta naistearsti juurest läbi käia, kus ta paraku palju targemaks ei saa. Eitusfaasi jõudnuna matab Mia kogu olukorra vaiba alla ning elab edasi nagu midagi poleks teisiti. Järgnevad aina meeletumaks kiskuvad peod, arvutud meessuhted, tülid nii kodus kui koolis – Mia teeb mida iganes, et vaid mõtted endast eemale saada. Temaga toimuv ja meeltesegadus paneb teda uurima ka oma päritolu kohta. Nimelt kahtlustab tüdruk, et on lapsendatud. Emalt aga põhjapanevat vastust saada on võimatu. Kuidas Mia ka ei pingutaks, siis looduse ja elu vastu ta ei saa ning tuleb leppida, et ta ei ole enam see tüdruk, kes ta kunagi oli.

Lisa Brühlmann on parimas eas Šveitsi režissöör ja näitlejanna, kelle panus filmimaailma on juba praegu muljetavaldav. Täpselt nagu meie oma Kadri Kõusaar, ei otsi Lisa kerget vastupanuteed, vaid võtab kas endale või ühiskonnale olulise teema ning läheb sellega süvitsi ja kergelt šokeerides, pakkudes vaatajale mõtteainest ja jutujätku veel pikaks ajaks peale seansi lõppugi.

26.11 toimuvale seansile järgneb arutelu.
Arutelu viib läbi Justiitsministeerium.

Aruteludega seanssidel palume arvestada 20-minutilise lisaajaga.

Kuupäev20.11.2017
Kell16:15
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 4)
Osta pilet
Kuupäev24.11.2017
Kell18:30
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 8)
Osta pilet
Kuupäev26.11.2017
Kell15:45
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 9)
Osta pilet