Keemilised

Permanent

  • Režissöör: Colette Burson
  • USA, 2017
  • 90 min

Kellel meil ei oleks soenguga jama olnud. Küll on sassis, küll on turris, juuksur on ka kallis. Alalõpmata on juustega mingi jura. 13-aastane Aurelie 1980ndate alguse Ameerika väikelinnas satub samuti soengu ohvriks. Nimelt on just uueks moeröögatuseks saanud soeng, mida rahvakeeli “perm”-iks kutsutakse. Pehmelt öeldes on tegu peaaegu et teadusliku soenguga, mille tulemusel peaksid juuksed loomupäraselt lainelised ja lokjad saama. Seda muidugi profi käe all. Potisoengut oskab igaüks lõigata, siin on asjatundja kätt vaja. Kahjuks on asjatundja just see, kelle juurde Aurelie üsna vaesed vanemad teda ei vii. Säästu tegemiseks viivad nad tüdruku juuksurikooli praktikantide kätte ning loodavad parimat.

Parimat aga ei saabu ning edaspidi peab Aurelie ringi käima mingi hiiglasliku sassiläinud lõngakera ja afrosoengu ristsugutist meenutava juhtumiga. On mainimatagi selge, et tüdrukust saab kogu kooli naerualune ning elu omandab mustemad toonid. Juuste kiuste enesekindluse kaotanud on ka Aurelie isa, kes annab endast parima, et kõik tema filigraanset parukat uskuma jääksid. Mis neid mõlemaid aga ühendab, on austuse puudumine iseendi vastu, olgu neil milline soeng tahes. Üheskoos võetakse ette pööraseid tegemisi ja väljakutseid, et vaid iseend uuesti leida.

Kogenud käega režissöör Colette Burson on inimestele omapärast huumorit pakkunud juba pikki aastaid. Oma uude britilikku komöödiasse on ta kaasanud terve plejaadi tuntud näitlejaid, alustades Kontorist (Ameerika versioon) tuntud Rainn Wilsoniga, liikudes edasi Tõelises romansis Alabamat kehastanud Patricia Arquette’ini, samuti astuvad üles arvukates tuntud filmides kaasa teinud Jane McNeill jpt.

Kuupäev20.11.2017
Kell14:30
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 10)
Osta pilet
Kuupäev24.11.2017
Kell16:15
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 8)
Osta pilet
Kuupäev25.11.2017
Kell15:45
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 9)
Osta pilet