Kusagil Tonga saarel

Somewhere in Tonga

  • Režissöör: Florian Schewe
  • Saksamaa, 2017
  • 98 min

Sotsiaaltöötaja ei ole tõenäoliselt üldse kerge olla. Kõik need lagunenud perekonnad, erivajadustega inimesed ja muidugi pätistuvad noored nõuavad palju energiat ja tahtejõudu.

Selle kõige keskmesse on sattunud ka Saksamaa sotsiaaltöötaja Wolski, kes oma tööd suure pühendumusega teeb. Eelkõige on Wolski keskendunud probleemsetele noortele ning nendega seonduvatele muredele. Mis aga Wolskile kuidagi rahu ei anna, on tõdemus, et tegelikult ju mitte miski ei muutu. Ainult inimesed muutuvad – probleem on ikka sama. Ta kahtlustab, et kui keskkond ei muutu, siis on ka võimatu oodata teistsugust tulemit. Ta loogika on, et kui inimene panna juba väga varakult kinnisesse asutusse, siis statistika näitab, et see inimene jääbki kogu eluks vangla vahet pendeldama. Aga mida siis teha inimestega, kes kurja teevad ning sõna ei kuula? Teiste inimeste seas lasta neil liikuda pole justkui ka õiglane, veel vähem turvaline.

Kui Wolski hakkab oma elu ja olude üle järele mõtlema, ei leia ta ühtki põhjust, miks ta ise peaks kodumaale paikseks jääma; keskkonda, kus miski pikas perspektiivis ei muutu. Kuid omale hingelähedast tööd ta samuti hüljata ei taha. Niimoodi arutledes jõuabki ta ainuvõimalikule lahendusele: ta alustab programmi, mis seadusega pahuksisse sattunud noored saadab vangla asemel paradiislikku keskkonda. Muidugi järelevalve all ning vastama peab ka teatud tingimustele. Esimeseks katsejäneseks valib ta 16-aastase Marceli, kes tuttav nii uimastite kui ka arestikambritega. Üheskoos rännatakse Tonga Kuningriiki, kus suurlinnade getod on tõesti viimane asi, mida nad sealt leiavad. Kas lõpuks on Marcel leidnud aja ja koha, kus oma tõelist mina enda seest otsima hakata, olles puutumata tänavakultuurist ja mõjutajatest?

21.11 toimuvale seansile järgneb arutelu. Arutelu korraldab Õiguskantsleri Kantselei, modereerib Andres Aru. Arutelul osalevad Anna Frank-Viron Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna lastemaja-teenuse projektijuht ja MTÜ RuaCrew juhatuse liige ja Jako Salla Riigiprokuratuuri arendusnõunik ja kriminoloog.

Aruteludega seanssidel palume arvestada 20-minutilise lisaajaga.

Kuupäev20.11.2017
Kell16:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (SAAL 4)
Osta pilet
Kuupäev21.11.2017
Kell16:15
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 8)
Osta pilet
Kuupäev24.11.2017
Kell13:30
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 9)
Osta pilet