Vaata treilerit

Mägi

Mountain

  • Režissöör: Jennifer Peedom
  • Austraalia, 2017
  • 74 min

Jennifer Peedomi loodud visuaalne dokumentaalfantaasia “Mägi” esitab küsimusi inimese ja mäe, ehk looduse suhestumise kohta; kihu järele jõuda millelegi, vallutada, ebaõnnestuda; adrenaliiniga või ilma; paikadest, mis on inimesi pelutanud ja ahvatlenud, kuid igal juhul mitte külmaks jätnud.

Film on enneolematu kollaaž erinevatest mägedest, erinevatelt kontinentidelt, pakkudes ainult parimat. Parimaid vaateid, looduskaadreid, erinevaid formaate, mille vaatamiseks ükski ekraan pole piisavalt suur.

Peaoperaator Renan Ozturk, PÖFFi vaatajatele tuttav dokumentaalist “Meru”, on ise väljapaistev alpinistist-kunstnik, kelle terava silma all jookseb jada inimese esimestest algelistest katsetustest ronida mäkke. Näeme kaadreid John Hunti juhitud Briti 1953. aasta Everesti ekspeditsioonist, kuni tänaste ekstreemspordi teravate tippudeni välja ja kuidas saakski teisiti, kui mäed on muutunud mänguplatsiks.

“Mägi” ei ole spordifilm, seda hoolimata filmis demonstreeritud fantastilistest ekstreemspordi trikkidest. Tegemist on audiovisuaalse tunnetusliku vooga, mille üheks peategelaseks on Austraali kammerorkestri (Australian Chamber Orchestra) pakutav muusikaline elamus. Eesti filmigurmaanil on võimalus Vivaldi, Griegi ja Beethoveni kõrvalt ära tunda ka Arvo Pärdi Für Alina ning Fratres. Kui november tundub tume ja hing ihkab avarust, on “Mägi” täpselt see, mida vaja.

Kuupäev17.11.2017
Kell18:45
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 8)
Osta pilet
Kuupäev20.11.2017
Kell19:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (SAAL 10)
Osta pilet
Kuupäev23.11.2017
Kell17:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (SAAL 5)
Osta pilet