Rändav maailm

Rändekriis ajendas meid Just Filmi kavasse valima filme, mis aitavad mõista selle maailmamuutva nähtuse tausta ning näitavad vaatajatele sõja eest põgenejate inimlikku nägu.

Põhiteemana käsitlevad kõik filmid inimeste omavahelist mõistmist ja mittemõistmist ning kirjeldavad empaatiavõime olulisust. Filmiprogrammis on dokumentaal- ja draamafilme, mis annavad aimu nii elust põgenikelaagris kui ka sellest, kuidas ja miks noori eurooplasi äärmusrühmitustesse värvatakse. Näiteks Austraalia on võtnud paadipõgenike suhtes väga range hoiaku ning paigutavad inimesed väikestele saartele laagritesse. Selles osas, kas ja millal põgenikud laagritest edasi liikuda saavad, valitseb teadmatus. Kavas on ka film teismeliste tüdrukute hingeelust ja nende värbamisest äärmusrühmitustesse.

Filmid annavad unikaalse võimaluse heita pilk maailma, millega me ise igapäevaselt kokku ei puutu ning olla tunnistajaks elu keerukusest teises kultuuriruumis. Kutsume vaatajaid mõtlema nende inimlike väärtuse üle, mida me ühiskonnas jagame ning mis aitavad Eesti riiki hoida.

Tutvu filmidega:

Taevas las ootab
Otsides varjupaika
Hördur – kahe maailma vahel
Teretulemast Norrasse

ppa-logo