Richard Kask

Teen jury

17-aastane

Olen teatri- ja kinohuviline Tallinnast. Mulle on aastatega armsaks saanud tantsimine, näitlemine, laulmine, pillimäng ja filmindus. Kinos meeldib mulle enim vaadata draamasid, minu lemmiknäitlejad on näiteks Tom Hardy ja Charlie Hunnam ja huvitava faktina ehk meeldib mulle alati jälgida filmides detaile ja muusikat. Olen ingliskeelse väljendiga people person ja ka elupõline optimist ja kultuurihuviline. Just Filmi züriisse kandideerisin just sellepärast, et tahan oma tulevikku siduda teatri ja filmindusega ning leian, et see on suurepärane võimalus avardada ühte osa sellest maailmast. Ei ole palju asju, mida ma armastaksin rohkem kui kino ja teatrit!

Mariann Raun

Teen jury

17-aastane

Ma armastan väga filme, kunsti ja muusikat. Ma olen tahtnud väikesest peale filme teha ja mõni aasta tagasi käisin veel Vana Vabriku kinoteatris, kus sain esimese algusest lõpuni filmi tegemise kogemuse. Filmid on minu igapäevaelus olulisel kohal. Ma vaatan iga nädal vähemalt kaks filmi. Ma olen niiviisi õppinud, et kõige tähtsam on hea stsenaarium. Alles pärast seda tulevad kõik muud elemendid, kuid kõik need on omavahel sõltuvussuhtes: üks kehvastiteostatud võib rikkuda muidu hea filmi. Ma loen peaaegu alati tiitreid, sest see on hämmastav kui palju inimesi läheb vaja filmi ekraanile toomiseks. Ma suudan olla objektiivne ja hinnata erinevaid filmi aspekte.

Ljubov Kozlova

Teen jury

Olen kunstihuviline koolinooruk, kes soovib ka oma tuleviku kunstiga siduda. Ma käin VHK Gümnaasiumi 12.klassis, kus erialana õpin maalimist ja joonistamist. Iga päev tunnen, et minu valik aitab mind ümbritsevat maailma õppida tundma ja selle ilu (ja valu) läbi kunsti edasi anda. Filmid on pildilood ja ma usun, et lood annavad võimaluse põgeneda üksluisusest ja samal ajal varustavad teadmistega, tarkusega ja tööristadega, millega saab tagasi tulla ja elu paremaks muuta.

Karl Mattias Arulepp

Teen jury

Ma olen suur filmifänn ning vaatan filme iga nädal, kui mitte iga päev. Filmidevaatamise kõrvalt tegelen ma igapäevaselt jalgpalliga klubis FC Flora ning mängin kitarri.
Filmindusega olen seotud sünnist saati, tõenaoliselt sellepärast, et mu mõlemad vanemad tegelevad sellega. Olin suur Spidermani, Harry Potteri ja National Treasure’i fänn. Nüüd on mu filmimaitse veidi muutunud, lemmikfilmideks Tarantino, Wes Andersoni ning Christopher Nolan’i teosed. Olen tegelenud nooremana ka ise filmide tegemisega, osalesin paar aastat Koolifilmil ja tegin endalõbuks Youtube’i videosid ning muusikavideosid.

Andreas Põšnograjev

Teen jury

15-aastane

Koolis huvitavad mind enamasti reaalteadused, sest mulle meeldib teada, kuidas on meie Maailm üles ehitatud ning kuidas me saame seda arendada. Väljaspool kooli osalen Tallinna keskkoolide väitlusklubis, TÜ teaduskoolis ja mitmetes reaalteaduste valiktundides. Tegelesin ka 7 aastat jalgpalliga, aga kahjuks ei sobinud trenniajad kooli tunniplaaniga kokku ning pidin sellega lõpetama. Peale jalgpallist lahkumist olen tegelenud enamasti jooksmisega. Halva ilma juhul hakkasin ma aga rohkem uurima filmikunsti. Alustasin Vince Gilligani populaarsete teleseriaalide “Breaking Bad” ja “Better Call Saul”-iga, sest nad loovad pidevalt mingit pinget, mis paneb vaataja süvenevalt keskenduma.