18. Just Filmi võidufilmid

Võidufilmid on selgunud!

18. noorte- ja lastefilmide festival on lõpule jõudnud. Sellega seoses on teinud kokkuvõtteid ka Just Filmi žüriid ning on aeg välja kuulutada tänavused võidufilmid!

 

Just Filmi parim lastefilm 2018 

Žürii liikmed: Kristi Johanna Pajo (11), Lennart Vincent Vaino (9), Lilli Sadul (9), Egert Ojaveer (10) ja Hugo Põder (11).

Võidufilm: “Los Bando” / “Los Bando”, Norra 2018

Režissöör: Christian Lo

Žürii kommentaar: “Vaatasime Just Filmil ära päris mitu filmi, kuid tegelikult sai üsna varakult selgeks, et võitjaks saab muusikavõistlusele minevatest lastest kõnelev film “Los Bando”. See film oli väga põnev – mitte kordagi ei hakanud igav. Ja filmi MUUSIKA oli lihtsalt super! 

Arvame, et filmil on ka päris mitu sõnumit: parem tõde kui vale. Iga unistus võib täituda. Kes viimasena naerab, naerab paremini. Vali ise oma elu rada. Ära mitte kunagi karda teha seda, mida armastad. Ja kõige tähtsam – tähtis pole võit, vaid osavõtt. Ning et sõpradega oled julgem ja tugevam ning suudad igale katsumusele vastu seista. Soovitame seda filmi igas vanuses inimestele!”

 

ECFA Award 2018 – Euroopa Lastefilmide Assotsiatsiooni auhind parimale Euroopa lastefilmile

Žürii liikmed: Lina Užkuraityte, Tessa Van Grafhorst ja Michael Harbauer

Võidufilm: “Los Bando” / “Los Bando”, Norra 2018

Režissöör: Christian Lo

Žürii kommentaar: “Nelja niivõrd mitmekesise peategelase  loomise– nende erinevad vanused, taustad ja mured – tulemuseks on film, mis sobib lastele kõigist maailma paikadest. Tuuribussist väljaspool on tegelased väga veidrad ja ülepakutud. Nende väikesed lood toetavad filmi hästi egala se vaatajal sekundikski igavlema jääda.

Filmimuusika on elav ja kiire tempoga, mis sobib filmi enda rütmiga ideaalselt.

See film käsitleb mitmeid lapsi puudutavaid teemasid: domineerivad isad, püüdmatu armastus, koolikiusamine, tülitsevad ja eemalolevad vanemad. Kuid siiski suudab film sealjuures jääda helgeks ja rõõmsameelseks ilma sentimentaalseks või stereotüüpseks muutumata.”

 

ECFA Special Mention – ECFA žürii eriauhind

Võidufilm: “Eia jõulud Tondikakul” / “Eva’s Christmas Mission”, Eesti 2018

Režissöör: Anu Aun

Žürii kommentaar: “Filmi operaatoritöö jättis meile väga sügava mulje. Lugu, mis räägib ühest väga targast neiust, kes soovib oma perega sidet luua, on südantsoojendav. Film puudutab aktuaalseid teemasid nagu linnamürast põgenemine ja looduse eest hoolitsemise tähtsus. Üle kõige rõhutab film seda, kui tähtis on perekond. Lapsed näitlevad väga loomulikult ja kõrgetasemeliselt.

Eriauhinna saab just see film, sest hindame kõrgelt pingutusi ja oskusi, mida sellesse filmi pandud on. Eriti põhjusel, et tegemist on väga väikesest riigist pärit filmiga. Sellest on saanud ilus, soe ja tugev film.”

 

Just Filmi parim noortefilm 2018

Žürii: Richard Kask (17), Mariann Raun (17), Ljubov Koslova (18), Karl Mattias Arulepp (15), Andreas Põšnograjev (15)

Võidufilm: “Väikesed hiiglased” / “Giant Little Ones”, Kanada 2018

Režissöör: Keith Behrman

Žürii kommentaar: “Nõustume filmi režissööriga, kelle sõnul on tegemist väga positiivse filmiga, olenemata sellest, et teema on pigem depressiivne. Meile meeldis, et see film, võrreldes teiste sama kategooria linateostega, kujutas homoseksuaalsust positiivses valguses ning rõhutas, et kõik ei ole nii masendav nagu noortefilmides võib esmapilgul tunduda. Samuti oli film väga ilus – selle kaadrid, muusika ning muidugi ka lugu. Hea stsenaarium, näitlejate töö ning realistlik dialoog.

 

Noortežürii eriauhind

Võidufilm: “Kooliga on kõik” / “L’heure de la sortie”, Prantsusmaa 2018

Režissöör: Sébastien Marnier

 

Just Film Grand Prix – rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm

Žürii: Ben Brand, Margus Paju, Astrid Kasperek

Võidufilm: “Loodan, et järgmisel korral sured” / “Remélem legközelebb sikerül”,

Ungari 2018

Režissöör: Mihály Schwechtje

Žürii kommentaar: “Anname auhinna helgele, kuid rasket teemat puudutavale filmile. Film suutis suurepäraselt edasi kanda teismeliseks olemise ebakindlusi ja kõhklusi. Lugu hargneb läbi mitmekihiliste tegelaste, detailirohkuse ja erilise huumori. Film viis meid väga erilisse kohta ning kuigi peategelastega juhtunud sündmused olid nende jaoks tõeliselt keerulised ja rasked, tundsime, et tahaksime seal nende kõrval olla.”

 

Special Mention – Rahvusvahelise žürii eriauhind

Võidufilm: “Vangis Michael” / “Michael Inside”, Suurbritannia 2017

Režissöör: Frank Berry

Žürii kommentaar: ”Eriauhind läheb filmile, mis suutis anda väga meeldejääva õppetunni ilma sealjuures liialt targutamata. Eriti tahame välja tuua Lalor Roddy suurepärase rolli vanaisa Francis McCrea’na, kes oli selles külmas maailmas soojaks majakaks.”