fbpx

Eriprogramm “Meedia ja vabadused”

Filmid meediavabaduse teemal

Maailm ei ole täna sama, mis see oli eile. Koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Euroopa Komisjoniga toob festival vaatajateni viis filmi, mis räägivad noorte kaasamisest, demokraatlike protsesside läbipaistvusest, hariduse kättesaadavusest ning sellest, kuidas meediavabadused on tänapäeval tagatud. Läbi erinevate filmide arutame antud programmis kõige päevakajalisemate teemade üle, nagu meedia ja informatsiooni roll ühiskonnas ning väärinformatsiooni võime kõigutada nii kindlana tundunud ühiskonna alustalasid.

Eriprogramm tõmbab tähelepanu teemadele, millega peame igapäevaselt silmitsi seisma, kas tahame seda või mitte. Programmi valitud viis filmi näitavad tänaseid reaalsusi Aasias, Euroopas ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Eriprogramm kutsub üles kaasa rääkima üksikisikule ja ühiskonnale lubatud vabaduste ja nendega kaasnevate kohustuste teemal. Kas tahame osaleda oma tuleviku kujundamises või valime teadmatuse, mida iseloomustavad sellised sõnad nagu desinformatsioon, infosõda, jälpla ehk jälgimisplatvorm ja libauudis?

Programmis linastuvad järgmised filmid:

FOMO
FoMo – Fear of Missing out
Ungari 2019, 91 min
R: Attila Hartung

15.11 toimuval linastusel on kohal filmi režissöör, Attila Hartung, produtsent Petra Iványi ja stsenarist Yvonne Kerékgyártó.
21.11 toimuvale seansile järgneb arutelu  veebikonstaabel Jana Frolovaga (vene keeles).
26.11 toimuvale seansile  järgneb arutelu veebikonstaabel Jana Frolovaga (eesti keeles).

Lõuajoon
Jawline
USA 2019, 99 min
R: Liza Mandelup

25.11 toimuvale seansile järgneb arutelu (eesti keeles). Arutelu viib läbi Madis Ligema.

John Denver Trending
John Denver Trending
Filipiinid 2019, 100 min
R: Arden Rod Condez

25.11 toimuvale seansile järgneb arutelu (eesti keeles). Arutelu viib läbi Mikk Rand.

Sinu kord!
Your Turn
Brasiila 2019, 93 min
R: Eliza Capai

29.11 toimuvale seansile järgneb arutelu (eesti keeles). Arutelu viivad läbi Andrei Liimets, Kristin Siil, Roger Tibar, Indrek Lillemägi, Andres Jõesaar.

Ühe lapse rahvas
One Child Nation
USA 2019, 78 min
R: Nanfu Wang, Jialing Zhang