fbpx

Intervjuu “Metsa boyz” režissööri Ninian Doffiga

Just Filmi avafilmi “Metsa boyz” režissöör Ninian Doff: "Ma ei plaaninudki teha poliitiliselt korrektset filmi. Tahtsin teha midagi mässumeelset ja hirmnaljakat“.

Kirjeldage palun stsenaariumi kirjutamise protsessi.

Stsenaariumi kirjutamine oli väga lõbus. Peaasjalikult seepärast, et kasutasin palju noorte slängi ja šottide väga omapärast keelepruuki. Tegin seda täiesti sihilikult, et reklaamida keelt ja aktsenti, mis filmis kõlab.

Kas filmi pealkirjal on mingi sügavam tähendus?

Pealkiri on läbinisti irooniline, sest tegelikult ei ole sel metsaga mingit pistmist. Tegelikult olime filmimise ajal päris hädas, sest polnud ühtegi metsatukka kuskilt võtta. Pealkiri on heaks võtmeks filmi sisu avamisel, samas tahtsime, et see poleks klassikaline paroodia. Me ei parodeerinud “Boyz n the Hood’i”. Tahtsime edasi anda teatud huumorit.

Selles filmis saab palju nalja, kuid seal on ka väga tugev poliitiline allegooria. Mis sõnumit tahtsite vaatajatele edasi anda?

Jah, Suurbritannias peavad kõik filmid olema nii öelda puhtad žanrid. Kui teed draamat, siis teed lõpuni draamat, kui teed komöödiat, siis ainult komöödiat. Kõrvalekalded pole lubatud. Olen seda alati vihanud. Arvan, et kui tahame kaasata uut põlvkonda, siis peame tegema protestifilme, kus ei loeta vaatajatele moraali. Juba enne stsenaariumi kirjutamist teadsin, et tahan teha filmi, mida on hea oma sõpradega reede õhtul koos vaadata ja milles on ka omajagu poliitilist sõnumit, mis vaataja ärkvel hoiab. Aga see peab olema ka väga hea komöödia. Tahtsin, et see film oleks võimalikult mässumeelne, et see poleks mingi teismeliste suvaline nutt, vaid rõhutaks, et noorte hääl on oluline, et mõistetaks, mida noored räägivad. See film on pisut nagu Trooja hobune – võidame oma naljadega publiku südamed ja siis näitame neile, kuidas on võimalik valitseva režiimi vastu võidelda ja seda rikkuda.

Metsa boyz” on 19. noorte- ja lastefilmide festivali Just Film avafilm. Avamine toimub 15.11 kell 18:00 kinos Coca-Cola Plaza.

 15.11 toimuval linastusel on kohal ka filmi produtsent Brian Coffey ja näitlejad.


Ninian Doff