Just Film nihutab piire!

Juba 18 aastat järjest on PÖFFi suurim alafestival Just Film käivitanud novembris oma kinoprojektorid. Tänavune festival on aga mitmes mõttes märgiline.

Juba 18 aastat järjest on PÖFFi suurim alafestival Just Film käivitanud novembris oma kinoprojektorid. Tänavune festival on aga mitmes mõttes märgiline. Kõige silmnähtavam muudatus on see, et Just Film on tänavu sama pikk kui PÖFFi põhiprogramm ehk koguni 17 päeva. See tähendab vaatajate jaoks võimalust käia senisest rohkem kinos ja vaadata Just Filmi rikkalikku filmiprogrammi. Ja programm on tänavu tõesti rikkalik: umbes 55 filmi, 40 erinevat riiki ja üle 150 seanssi pakuvad vaatamisrõõmu kõigile, kõige väiksematest kõige suuremate fännideni.

Programmidest on kõik vanad tuttavad alles: noortefilmide programm, lastefilmide programm, kaheksandat aastat toimuv lapse õiguste programm, DOC@Just ning teadusfilmide eriprogramm “Teadus360”. Eraldi oleme sel aastal välja toonud kaks olulist võistlusprogrammi: rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm ja rahvusvaheline lastefilmide võistlusprogramm. Viimase raames linastub tänavu üks väga eriline film. “Eia jõulud Tondikakul” on režissöör Anu Auna uhiuus mängufilm kogu perele, mida on võimalik kõigil Just Filmi raames kõigil esmakordselt Eestis näha. Tegu on ühtlasi ka festivali avafilmiga.

Just Film on löönud teist aastat järjest kampa teavituskampaaniaga “Aga mina?”, et juhtida tähelepanu laste ja noorte heaolule, aga ka valupunktidele, mis hädasti parandamist vajavad. Just Filmi programmist just selle suunitlusega filme leiabki. Hoolimine ja teistega arvestamine aitab lastel ja noortel üheskoos seljatada paljud probleemid, olgu need nii valusaid kui tahes. Ennast pole vaja välja elada tänavatel või teiste peal, kino on võrratu koht, kus kellelegi haiget tegemata pinged maha võtta. Just Film pakub selleks suurepäraseid võimalusi.

Tänavuse programmi märksõnadeks on emotsionaalsus ja suured teemad. Rändame kooli- ja koduradadel, aga ka vee peal ja vee all, avakosmoses ning muinasjutumaadel. Kohtume põnevate tegelastega, kel kõigil on üks lihtne sõnum: igast murest ja raskusest tuleb lõpuks välja rõõm ja heaolu. Aga see pole veel kõik – Just Film loodab rõõmu pakkuda ka teisiti. Nimelt on Justi maskott, meie Hundu, võtnud endale kuju ning sellest vahvast sellist on valminud tore mänguasi, mida on võimalik leida PÖFFi infopunktidest. Võtke oma väike Hundu kinno kaasa, sest koos on alati toredam.

Just Filmil on hea meel, et tal on nii palju häid sõpru. Filmifestivali korraldamine on keeruline ettevõtmine ja ilma heade sõprade, toetajate ja sponsoriteta poleks see võimalik. Suur aitäh kõigile, kes on kaasa aidanud järjekordse festivali toimumisele!

Elagu filmikunst!

Mikk Granström
Just Filmi tegevjuht