Teadus360°

Pimedate Ööde Filmifestival ja Eesti Teadusagentuur on kolmandat aastat järjest löönud käed ning toovad üheskoos vaatajateni teadusfilmide eriprogrammi.

Pimedate Ööde Filmifestival ja Eesti Teadusagentuur on kolmandat aastat järjest löönud käed ning toovad üheskoos vaatajateni teadusfilmide eriprogrammi pealkirjaga Teadus360°.  Maailm on suur ja lai ning pakatab uuest ja huvitavast. Iga päev ümbritseb meid hulk nähtusi, mille seletamisega võime hätta jääda. Siin tulebki appi teadus.

Teadusfilmide programmi eesmärk on üheskoos maailma avastada, õppida tundma keemia, füüsika ja matemaatika nähtusi ning mõista, kuidas keerukad valemid ja reaktsioonid reaalses elus töötavad ning mis veel tähtsam – mõista, kuidas maailm meie ümber toimib. Tänu teadusele suudame maailma paremini mõista, hoida ja seeläbi inimeste elukvaliteeti parandada.

Näitame, milleks kaasaegne teadus on võimeline ja kuhu see on teel. Visuaalselt võimsad dokumentaalfilmid viivad kõik teadushuvilised võrratutele seiklustele teaduse põnevatel radadel.

Kallid teadushuvilised, kohtumiseni kinos, sest on, mida avastada!

Ühtlasi on Just Film koos Eesti Teadusagentuuriga liitunud algatusega “Kust sa tead?”, millega soovitakse teha Riigikogu 2019. aasta valimiskampaania targemaks. Kutsume kõiki valijaid üles nõudma igal võimalusel kandidaatidelt oma väidete argumenteeritud põhjendamist, toetudes teadusuuringutele ja loogikale.

Püsi algatuse tegevustega kursis: facebook.com/kustsatead