fbpx

Üks kõigi ja kõik ühe eest!

Just Film tuleb taas

Noorte päralt on tulevik. Kõikjal maailmas võib täheldada, et noortel pole asjadest ükskõik. Noored on hakanud märkama kliimaprobleeme ning üha rohkem mõtlema keskkonnale. Ühisel eesmärgil on edasiviiv jõud. Eesmärgiks on selline maailm, kus kedagi ei jäeta üksi ning kõiki koheldakse võrdselt.

19. Just Filmi programmi linateostes tutvustame tänavu selliseid lapsi ja noori, kes võtavad vastutuse, astuvad ebaõigluse vastu ning hoolivad sellest, milline on inimkonna tulevik. Just Filmi rahvusvaheline noortefilmide programm rändab üle kogu maailma ning on leidnud üles need kõige olulisemad teemad, mida peab käsitlema. Nende filmide kangelased ei ole alati supervõimetega, kuid süda on neil õige koha peal. Olgu siis elumured nii suured kui tahes, meeles tuleb pidada, et pärast tagasilööke läheb kõik jälle ülesmäge. Noorte ja mässumeelsete hinges pole ruumi allaandmisele ega põhimõtetes kohta loobumisele. Kõik need kompromissitud võitlused ja suured emotsioonid rulluvad lahti Just Filmi kinoekraanidel.

Samuti linastuvad vaatajatele juba tuttavaks saanud lapse õiguste programm, Teadus360 ning DOC@Just. Viimases kahes linastub valik filme noortest, kes muretsevad meie planeedi tuleviku pärast ning oma tegutsemisega on võtnud eesmärgiks midagi muuta. Lapse õiguste programm saab tänavu juba üheksa-aastaseks ning näitab kogu oma ilus ja valus laste ning noorte muresid ja rõõme. Just Filmil on  programm ka kõige pisematele filmivaatajatele – lasteprogrammis leidub filme ja seiklusi kogu perele. Paljud filmid on mudilastele mõeldes dubleeritud ka eesti keelde. Just Film teeb sügava kummarduse ka Edgar Valterile, kes oleks tänavu tähistanud oma üheksakümnendat sünnipäeva ning kes on illustreerinud ja kirjutanud õige palju Eesti laste lemmikraamatuid, alustades “Pokuraamatust”, lõpetades “Sipsiku” ja “Kunksmooriga”. Just Film kutsub kõiki filmisõpru kinno seiklema, sest valida on enam kui 50 filmi seast ning festival kestab kokku lausa 17 päeva.

Just Filmil on hea meel, et tal on nii palju häid sõpru. Filmifestivali korraldamine on suurettevõtmine ja ilma heade sõprade ning toetajateta poleks see võimalik. Suur tänu kõigile, kes on kaasa aidanud festivali toimumisele!

 

Elagu filmikunst!
Järgmisel aastal tähistab Just Film oma kahekümnendat juubelit. 

Mikk Granström
Just Filmi tegevjuht