Just Film Festival

Busteri võlumaailm

Ingliskeelne pealkiri
Buster's World
Venekeelne pealkiri
Мир Бустера
Pealkirja originaal
Buster
Režissöör
Martin Miehe-Renard
Riik
Taani
Aasta
2021
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Lastefilmide võistlusprogramm, ECFA võistlusprogramm
Žanr
koguperefilm
Teema
armastus, sõprus, eneseteostus, toetamine, seiklused

Punapäine Buster on üks äärmiselt kummaline, kuid võluv (sõna otseses mõttes) poiss. Veidi naiivne, kuid alati positiivsusest pakatav Buster armastab üle kõige elus maagiat, mida on õpetanud talle naabruses elav vana mustkunstnik härra Larsen. Sel suvel on Busteril aga teine suur armastus – naabruskonda kolinud tüdruk nimega Joanna, keda poisi väikesed veidrused sugugi ei häiri. Buster proovib eri nippidega neiu tähelepanu ja südant võita, kuid olukorra teeb palju raskemaks see, et 11-aastase poisi elus on veel mitmeid katsumusi: käia kohalikus lillepoes kullerina tööl, et endale linna suure talendivõistluse jaoks häid võlukunstitarbeid osta; kantseldada lapsikut ja laiska isa, kes pidevalt pahandustesse satub; toetada ootamatult haigestunud võlukunstimentorit Larsenit ning aidata oma väikesel õel koolis hakkama saada. Kirss tordil on muidugi see, et kooli suurim kiusaja Simon-Olaf on samuti seadnud eesmärgiks Joanna endale saada ning poiste vahel algab pinev võistlus, kus kõik on lubatud.

„Busteri võlumaailm“ on palavalt armastatud Taani teleseriaali uusekraniseering, mis räägib sellest, kuidas ka suurte raskuste kiuste saab siiski jääda alati positiivseks, sõbralikuks ja säravaks.

Heli Jürisson

Režissöör
Martin Miehe-Renard
Stsenarist
Jesper Nicolaj Christiansen
Osades
Manfred Weber Cortzen, Magnus Millang, Ibi Støving, Henning Jensen
Produtsent
Barbara Crone, Hans Bülow Ungfelt
Operaator
Bastian Schiøtt
Filmikunstnik
Emilie Nordentoft
Monteerija
Søren B. Ebbe
Stsenarist
Bjarne Reuter
Muusika
Frans Bak, Keld Haaning Ibsen
Heli
Johannes Elling Dam, Rune Klausen
Produktsioon
Crone Ungfelt ApS
Levitaja
Danish Film Institute
Rahvusvaheline müük
Sola Media
Kestus
Keel
taani
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Martin Miehe-Renard

Martin Miehe-Renard (sündinud 10. augustil 1956 Frederiksbergis, Taanis) on Taani näitleja, kirjanik, filmiprodutsent, režissöör, filmihelilooja ja endine kunstiline juht. Pärast kooli lõpetamist võeti ta 1970. aastal vastu lavakunsti erialale Statens Teaterskole'sse (Taani Riiklik Teatri- ja Kaasaegse Tantsu Kool). Hiljem läks ta eranäitekooli, kus sai täiendava hariduse Klaus Pagh'i juures. Ta debüteeris 1974. aastal filmis "Den sårede filoktet". Lisaks näitlejana tegutsemisele sai temast ka režissöör ja helilooja ning stsenarist. Samuti mängis ta kunstiliselt paljudes etendustes, sealhulgas muusikalides, revüüdes, näiteks Mogenstrupis, Hjørringis ja Koldingis. Samal ajal oli ta lühikest aega Kopenhaagenis Taani Amagerscenen Teatri direktor ja aastatel 1995-2000 televisiooni- ja draamajuht Nordisk Filmis, samuti Hellerupis asuva Tappehallerne kultuuri- ja kontserdisaali kunstiline juht. Aastatel 2000-2003 oli ta arvutimänge tootva ettevõtte Deadline Games loovjuht. Ta vastutas ka paljude edukate pere- ja jõulusarjade eest Danmarks Radio's ja Taani TV 2-s. Miehe-Renard on teleproduktsioonifirma Adapto kaasomanik ja Make Do Media kaasasutaja. 1985. aastal pälvis ta kunsti ja teaduse stipendiumi tuntud Taani patroon Erna Hamiltonilt. Lisaks on Martin Miehe-Renard oma vabal ajal Taani pop-rokkbändi Hackensack liige ja laulja. Ta on ka poliitiliselt aktiivne ja alates 2007. aasta aprillist Radikaalsete Vasakpoolsete esimees Hellerupi piirkonnas Gentoftes.

Min søsters børn vælter Nordjylland (My Sister's Kids in Jutland, 2010), Min søsters børn alene hjemme (My Sister's Kids Home Alone, 2012), Min søsters børn i Afrika (My African Adventure, 2013), MGP Missionen (The Contest: To the Stars and Back, 2013), Far til fire på toppen (2017), Far til fire i solen (Father of Four - On the Sunny Side!, 2018), Far til fire & vikingerne (2020)

Just Filmi esitleja ja lastefilmide programmi esitleja

Just Filmi esitleja ja lastefilmide võistlusprogrammi esitleja

Seansid

Kinosaal Elektriteater
Seanss012201 / Busteri võlumaailm
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss031202 / Busteri võlumaailm
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 7 Coca-Cola Plaza
Seanss100502 / Busteri võlumaailm
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus
Seanss172101 / Busteri võlumaailm
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssBusteri võlumaailm
Subtiitrideesti, inglise
Treiler