Just Film Festival

Kosmosepoiss

Ingliskeelne pealkiri
Spaceboy
Venekeelne pealkiri
Космический мальчик
Režissöör
Olivier Pairoux
Riik
Belgia
Aasta
2020
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
ECFA võistlusprogramm, Lastefilmide võistlusprogramm, Teadus360°
Žanr
draama, koguperefilm
Teema
teadus, esimene armastus, eneseteostus, toetamine, seiklused

11-aastase Jimi jaoks on kosmos ja teadus kõige huvitavamad asjad maailmas. Olles just kolinud uude linna, otsustab ta osaleda noore teadlase võistlusel. Suure õhinaga asub ta ehitama õhupalli, millega kosmosesse rännata. Tema teele satuvad mitmed takistused, kuid ka särasilmne Emma, kellega koos unistust ellu viia. Nende katsetused ja soov midagi ägedat korda saata juhatavad neid põnevate seikluste juurde.

Mõlemal on omad rasked kogemused, mida nad on salajas hoidnud, kuid ühine ettevõtmine aitab neil oma probleemidele otsa vaadata ja teineteist toetades tugevamaks saada. „Kosmosepoiss“ on helge ja inspireeriv film, mis ei jäta külmaks üheski vanuses vaatajat. Kaheksakümnendate olustik ja esteetika pakuvad nii nostalgiat kui ka põnevat avastamist. Ja mine tea, ehk inspireerib Jimi kirg ka mõnda tulevast kosmonauti oma kosmoselaeva ehitama!

Dora Lall

Filmile eelneb video-sissejuhatus, kus arutlevad Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees ja endine Tartu Observatooriumi direktor ning juhtivteadur Anu Noorma ning teadusportaali Novaator ajakirjanik.

Režissöör
Olivier Pairoux
Stsenarist
Olivier Pairoux, Eusebio Larrea
Osades
Basile Grunberger, Yannick Renier, Albane Masson, Bérénice Baoo, Jean-Benoît Ugeux, Peter Van Den Begin
Produtsent
Annabella Nezri, Katleen Goossens
Operaator
Thomas Rentier
Muusika
The Penelopes
Produktsioon
Kwassa films
Levitaja
LevelK
Rahvusvaheline müük
LevelK
Kestus
Keel
prantsuse
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Olivier Pairoux

Olivier Pairoux on õppinud IAD-is (Institut des Arts de Diffusion) režii õppetoolis. Olivier Pairoux on produktsioonidisainer ja kunstiline juht Belgia telekanalite RTL TVI, Club RTL ja Plug RTL juures, mille ta lõi koos Eusebio Larreaga 2004. aastal. Samuti töötab ta vabakutselise kunstilise juhina suurte brändikampaaniate ja muusikavideote jaoks. Kuid tema tegelik kunstiline ambitsioon on kirjutamine ja filmitegemine. 2017. aasta augustis filmis ta oma esimese lühifilmi, olles nii autor kui režissöör. "Puzzle" (www.puzzlemovie.be) on poeetiline ulmelugu, kus mängivad laulja ja näitleja Philippe Katerine (2019 Césari auhind kõrvalosa eest "Uju või upus") ja Stéphane Halleux' (kelle loomingul põhinev film "Mr Hublot" võitis 2014. aastal parima animeeritud lühifilmi Oscari) disainitud lapsrobot Cosmo. 2020. aastal lavastas Olivier Pairoux oma esimese mängufilmi "Kosmosepoiss", mille ta kirjutas koos Eusebio Larreaga. Nostalgia sugemetega kogupere seiklusfilm toimub 1986. aastal, mil kosmoseavastused olid täies hoos. Film linastub 2021. aastal (www.spaceboymovie.be). Olivieril on töös oma teine mängufilm, film noir "Vigilante", mis on hetkel arenduses.

Puzzle (2018)

Just Filmi esitleja ja lastefilmide programmi esitleja

Teadus360° programmi esitleja ja Just Filmi esitleja

Just Filmi esitleja ja lastefilmide võistlusprogrammi esitleja

Seansid

Saal 2 Tallink Apollo Kino Solaris
Seanss021102 / Kosmosepoiss
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 2 Tallink Apollo Kino Solaris
Seanss101101 / Kosmosepoiss
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 2 Tallink Apollo Kino Solaris
Seanss141101 / Kosmosepoiss
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler