Just Film Festival

Tere, maailm

Ingliskeelne pealkiri
Hello World
Venekeelne pealkiri
Привет, мир
Pealkirja originaal
Hei Werden
Režissöör
Kenneth Elvebakk
Riik
Norra
Aasta
2021
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
DOC@Just
Teema
ühiskond, LGBT, kuuluvus, noored

Olla teismeline LGBTQ+ kogukonna liige ‒ mida see päriselt noorele inimesele tähendab? Viktoril, Runal, Dinal ja Joachimil on lisaks põhikooliteele käia ka teekond iseendas, mõistmaks oma identiteeti ja selle paigutumist ümbritsevasse maailma. Dodie Clarki ja Girl In Redi muusika saadab nelja noore muresid ja rõõme kolme aasta vältel. Kaadrisse mahub nii vastleitud armastus kui ka südamevalu, igatsetud kuuluvustunne kui ka üksildus; ent seda kõike mitte liiga dramaatilisel, vaid eelkõige siiral ja ausal moel.

Kolme aastaga kasvavad noored suure(ma)ks. Mõned küsimused leiavad selle aja jooksul vastuseid, mõned jäävad veel ootele. Kus on minu koht? Kes on minu sõbrad? Mis muutub? Mis jääb samaks?

Helena Maarja Tarro

Režissöör
Kenneth Elvebakk
Stsenarist
Kenneth Elvebakk
Osades
Dina Wikstrøm, Joachim O. Hansen, Runa Elvira Erlien, Viktor Waal Solberg
Produtsent
Kari Anne Moe, Gudmundur Gunnarsson
Operaator
Nils Petter Lotherington
Monteerija
Simon Carlgren, Alba Lange
Helilooja
Henrik Skram
Produktsioon
Fuglene AS
Levitaja
Fuglene AS
Rahvusvaheline müük
Fuglene AS
Kestus
Keel
norra
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Kenneth Elvebakk

Kenneth Elvebakk (s. 1966) on Norra filmilavastaja. Ta on tuntud eelkõige oma dokumentaalfilmide poolest, kuid on teinud ka mitmeid lühifilme ja telesarju. Tema loomingusse kuuluvad auhinnatud dokumentaalfilmid "Balletipoisid" ("Ballettguttene"/"Ballet Boys", 2014), "3269 Daisy" ("3269 Dagros", 2007), telesarjad "Hullaballoo" ("Håndballaget Raballder", 2006) ja "Salajane klubi" ("Den hemmelige klubben"/"The Secret Club", 2003). Ta on töötanud viis aastat Norra ringhäälinguorganisatsioonis (NRK) - nii televisioonis kui ka raadios. Viimase 20 aasta jooksul on ta töötanud vabakutselise režissöörina, keskendudes LGBTIQ+ ja täiskasvanuikka jõudmise ehk coming-of-age lugudele. Elvebakk sai hariduse Oslo ülikoolist, Norra juhtimiskoolist ning Oslo filmi- ja teleakadeemiast. Kenneth õpetab ka filmiõpilasi. Mitmete tema filmide teemaks on homoseksuaalsus.

Et positivt liv (2000, doc), Den hemmelige klubben (The Secret Club, 2003, doc), Jenter med baller (Da Kings, 2010, doc), Ballettguttene (Ballet boys, 2014, doc)

Just Filmi esitleja

Seansid

Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss031204 / Tere, maailm
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 4 Apollo Kino Solaris
Seanss061303 / Tere, maailm
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 7 Coca-Cola Plaza
Seanss140502 / Tere, maailm
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler