Just Film Festival

Balti esilinastus

Vabadus

Ingliskeelne pealkiri
Libertad
Venekeelne pealkiri
Свобода
Pealkirja originaal
Libertad
Režissöör
Clara Roquet
Riik
Hispaania
Aasta
2021
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Noortefilmide programm
Žanr
draama
Teema
peresuhted, sõprus, sotsiaalne staatus, eneseotsing

Nagu tavaliselt, veedab Nora suve koos oma perega nende keskklassi suvekodus Hispaania rannikul. Seekord aga ei ole asjad nagu varem. Vanaema mälu ja tervis hakkavad kaduma ning ta põgeneb meeltesegaduses pidevalt kodust merd otsima. Nora vanemate suhe on aeglaselt lagunemas ja tüdruk veedab palju aega omapäi.

Ühel päeval saabub nende juurde aga teenijatüdruku tütar, Libertad. Nagu nimigi ütleb on Libertad vaba hing, ta tuleb Colombiast ning on harjunud kiire ja sotsiaalse eluga. Ajapikku saavad kahest eri maailmast pärit tüdrukust head sõbrannad ja Nora suvi saab värve juurde. Igapäevaellu lisanduvad noormehed, alkohol ja öised seiklused lähimasse linna. Muutused tekitab aga pingeid perekondlikus õhustikus ja Nora näeb sotsiaalsete kihtide erinevaid tähendusi.

Dora Lall

Režissöör
Clara Roquet
Stsenarist
Clara Roquet
Osades
Maria Morera, Nicolle Garcia, Vicky Peña
Produtsent
Tono Folguera
Operaator
Gris Jordana
Filmikunstnik
Marta Bazaco
Monteerija
Ana Pfaff
Muusika
Paul Tyan
Produktsioon
Lastor Media, Avalon Producciones, Bulletproof Cupid
Levitaja
Playtime
Rahvusvaheline müük
Playtime
Kestus
Keel
hispaania
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Clara Roquet

Clara Roquet (1988) alustas oma karjääri kirjutades koos režissööri Carlos Marques-Marcetiga mitme auhinnaga pärjatud filmi "10 000 km" (2014). Varsti pärast seda katsetas ta esimest korda kirjutaja-lavastajana, EFA-nominendist lühifilm "El Adiós" ("The Goodbye", 2015) esilinastus Toronto rahvusvahelisel filmifestivalil ja võitis BAFTA üliõpilaspreemia. Sellest ajast peale on Clarast saanud Hispaanias ja Ladina-Ameerikas tunnustatud stsenarist, kes on muuhulgas kaaskirjutanud selliseid filme nagu Jaime Rosalese "Petra" - esilinastus the Directors' Fortnight'il 2018 -, Daniel Burmani "También esto pasará", Carlos Marques-Marceti "The Days to Come" - esilinastus Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil 2019 -, Paula Ortizi "Punane neitsi" ("The Red Virgin"). Ta on ajaga lavastajana kasvanud, nagu on näha tema teisest mitme auhinnaga pärjatud lühifilmist "Head tüdrukud" ("Les bones nenes", 2017). Sellele lisaks lavastas Clara 2018. aastal Story House-i poolt Netflixi tarbeks toodetud seriaali "Tijuana" kaks episoodi. "Vabadus" ("Libertad", 2021) on tema esimene täispikk mängufilm.

Just Filmi esitleja

Seansid

Saal 4 Apollo Kino Solaris
Seanss041303 / Vabadus
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss071204 / Vabadus
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss121204 / Vabadus
Subtiitridinglise
Q&A külalisedAriana Dot - produtsent
Q&A kestus
Seansi kestus
Saal 4 Apollo Kino Solaris
Seanss171302 / Vabadus
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler