Just Film 2021

Euroopa esilinastus

Vanem

Ingliskeelne pealkiri
The Parent
Venekeelne pealkiri
Родитель
Pealkirja originaal
Roditel
Režissöör
Vlad Furman
Riik
Venemaa
Aasta
2021
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm, Kinoffi Põhiprogramm, Lapse õiguste programm
Žanr
draama
Teema
sõltuvused

Vanemad on oma laste nimel valmis tegema kõik. Nii lihtne see ongi, kompromisse tegemata tuleb lapsi päästa kõige halva eest. Film „Vanem“ näitab ausalt ja avatult lapsevanema võitlust oma laste pärast, kes on sattunud narkootikumide küüsi. Maailm, milles nende lapsed elavad, on vanemate jaoks haige ja väär. Narkomaaniaga võitlemine on lõputu ja trööstitu ettevõtmine, kaks isa on aga selle keerulise tee oma südameasjaks võtnud ‒ kui vaja, siis ka vahendeid valimata.

Režissöör Vlad Furman toob narkootikumide teema ekraanile väga ausalt ja ilustamata. Suurepärase pildikeele, näitlejatööde ja sümbolite koosmõjul on film mõjus, haarates vaataja esimesest minutist endaga kaasa ning hoides pinget lõputiitriteni. Filmis on episoode, mis jäävad kauaks meelde ja panevad meid küsima, kas maailm ongi selline. Jah, teinekord ongi ‒ ja just see on ajendiks, miks antud film linastub Just Filmil. See on lausa kohustuslik vaatamine vanematele ja teismelistele noortele. Ja kui maailmas on veel vähegi lootust alles, mu vend, siis tuleb selle nimel ka võidelda.

Me ei soovita filmi vaadata alla 16-aastastel.

Mikk Granström

Film analüüsimiseks ning arutelu jätkamiseks on lapse õiguste programmi koostajad loonud töölehe, mille saab alla tõmmata siit.

Lisaks aitab teemat avada ka Pearaadio 2020. aastal salvestatud taskuhääling, kus vestlevad sõltuvuste ja lähedaste inimeste toetamise teemadel Piret Järvis-Milder ning Umberto Dorus Geerts. Kuula järele siit.

Režissöör
Vlad Furman
Stsenarist
Kristina Kuzmina
Osades
Angelina Strechina, Mikhail Porechenkov, Maria Mironova
Produtsent
Vlad Furman
Operaator
Kirill Moshkovich
Produktsioon
Illusion Film Company
Levitaja
Illusion Film Company
Rahvusvaheline müük
Magic Fair LLC
Kestus
Keel
vene
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Vlad Furman

Sündinud 1969. aastal Leningradis. 1986-1991 õppis N. Tšerkassovi nimelises Leningradi Riiklikus Teatri-, Muusika- ja Kinematograafia Instituudis (LGITMiK) draamalavastamist Georgi Tovstonogovi töötoas. Andrei Mironovi nimelise teatri peadirektor. Alates 2000. aastast töötab teleprojektides. 2008. aastast alates teeb reklaamprojekte Venemaa Pervõi Kanalile. Teinud üle 20 telefilmi ja seriaali. 2017. aastal tegi mängufilmi "Guppy", millest sai paljude Venemaa festivalide laureaat.

Narkomovskyy oboz (Military Convoy, 2011), Hupioška (Guppy, 2018)

Just Filmi esitleja

Seansid

Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss051205 / Vanem
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 2 Tallink Apollo Kino Solaris
Seanss121103 / Vanem
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedVlad Furman - režissöör, Nelly Popova - režissöör, Dimitry Nikitin - peaprodutsent, Maria Litvinenko - peaprodutsent
Q&A kestus
Seansi kestus
Saal 2 Apollo Kino Astri
Seanss153202 / Vanem
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater
Seanss152203 / Vanem
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssVanem
Subtiitrideesti, inglise
Treiler