Karsten de Vreugd

Karsten de Vreugd on Amsterdamist pärit filmitegija, kelle pärusmaa on dokumentaal- ja mängufilmid provokatiivsetel teemadel. 

Tema viimased lühifilmid „Route du Soleil“ (2016) ja „Downward Facing Dogs“ (2019) on inspireeritud just hetke päevakajalistest teemadest. Dokumentaalfilm „Well Fed“ (2017), mis linastus ka 2018. a Just Filmil, oli üks esimesi teaduspõhiseid dokumentaalfilme, mis jutustas loo inimese arengust ja usust. Hetkel on Karstenil arendamisel mitu uut filmiprojekti. Endise teatrinäitlejana on komöödial ja huumoril Karsteni elus oluline koht ning ta peab neid oluliseks ka oma projektides. Raskeid teemasid ning keerulisi tõdesid on sageli lihtsam naeratusega vastu võtta!

 

Moonika Siimets

Moonika Siimets on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli filmirežissööri eriala ning täiendanud end Inglismaal, University of Central Lancashire’is ja USA-s Judith Westoni stsenaristika ja režii meistriklassides.  

Tema filmide hulka kuuluvad auhinnatud lühimängu- ja dokfilmid „Maailmameister“ (2009), „Moekoer“ (2010), „Salme saladus“ (2012), „Juured“ (2018), „Deus ex Machina“ (2005), „Aeg ei peatu“ (2012), „Viimane Romeo“ (2013), „Oled see sina?“ (2013), „Roosa kampsun“ (2014). 

Moonika esimene täispikk mängufilm, „Seltsimees laps“ (2018), sai suure tunnustuse osaliseks nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, võites hulgaliselt auhindu, muuhulgas Busan Bank auhind Busani Rahvusvahelisel Filmifestivalil, parima debüütfilmi auhind Lübecki Rahvusvahelisel Filmifestivalil (2019), Eesti Kultuurkapitali parima mängufilmi aastapreemia, Eesti Filmikriitikute auhind, Neitsi Maali, parima mängufilmi ja parima režissööri auhind Eesti Filmi- ja Teleauhindadel 2019. Hetkel arendab Moonika mängufilmi “Must auk” ja valmimas on dokumentaalfilm “Talsinki lapsed”.

 

Margret Albers

Margret Albers on Saksa Lastefilmide Assotsiatsiooni (Academy for Children’s Media, Outstanding Films for Children, Formats from Thuringia) projektijuht. Ta õppis Göttingeni, Berkeley ja Babelsbergi ülikoolides ning omab kõrgemaid kraade Inglise ja Saksa kirjanduse ning samuti meediaõppe erialadel. Margreti suur kirg on fantaasiakirjandus ja muidugi lastefilmid, -saated ning -kirjandus. Aastatel 1996-2016 oli Margret Saksa Laste Meedia Sihtasutuse, GOLDENER SPATZ, ning samanimelise meediafestivali juht. Ta on tavapärane liige mitmetes žüriides (sh Grimme Award), viib läbi loenguid ning töötab ajakirjanikuna. 2017. aastast on ta Euroopa Lastefilmide Sihtasutuse (ECFA) president.