Villem Saar

Noortežürii

Olen 15-aastane ja käin Tallinna 21. Kooli üheksandas klassis. Oma vabal ajal tegelen ujumisega, olen ka värske rahvatantsija. Samuti olen kirglik õpilasmalevlane ja arvan, et igaüks peaks vähemalt korra oma elus malevas käima, kas siis malevlase, rühmajuhi või mõlemana. Armastan erinevate kultuuride tundmaõppimist ja ka enda kultuuri süvenemist. Arvan ise, et olen heatahtlik, mõistlik, mõnikord liiati unustav, kuid siiski kohusetundlik isik.

Maili Kukke

Noortežürii

Olen 16-aastane loov ja avatud meelega neiu. Omandan keskharidust Gustav Adolfi Gümnaasiumi Rootsi keele õppesuunal. Mulle tohutult meeldib osaleda erinevates projektides, kaasata ning inspireerida inimesi ning tegeleda loomisega. Ma olen huvitatud paljudest kunsti valdkondadest kaasa arvatud filmikunstist. Mu huvideks on tantsimine, näitlemine, fotograafia, filmindus ja maalimine – eneseväljendus on minu jaoks alati oluline olnud. Ma olen tantsinud peaaegu terve oma elu. Samuti olen läbinud Eestifoto kooli fotograafia kursuse programmi. Minu üheks unistuseks on olla ühe lühifilmi operaatori rollis.

Lili-Ann Bürkland

Noortežürii

Olen 12. klassi õpilane Tallinna 32. Keskoolist. Olen filmide ja nende tegemisprotsessi vastu viimastel aastatel huvi tundma hakanud. Ma õpin humanitaari suunal ning senini olen õppinud filmiloo tundides filmimist, stsenaariumi kirjutamist ja muud olulist filmi süžee ja tegelaste loomise kohta. Lisaks olen ka teinud gümnaasiumi kursuste raames kaks lühifilmi ja ühe telesaate. Peale filmide vaatamise meeldib mulle veel ka väga ajalugu ja raamatute lugemine. Olen väga motiveeritud, kohusetundlik, arenguvõimeline ja hea suhtleja. 

 

Joonas Väli

Noortežürii

Olen 15-aastane ning õpin Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikooli lõpuklassis. Lisaks filmindusele tegelen ka teatri, kirjutamise ja ujumisega. Minu suurem filmi- ja kinohuvi sai alguse ajast, kui mu vanem vend filmikooli sisse astus ning erinevaid endale meeltmööda teoseid koju tassima hakkas. Nii kujunes aegamisi välja ka mu enda maitse filmide osas. Nüüdseteks suurteks lemmikuteks Lars Von Trieri ja Quentin Tarantino teosed. Kino juures köidab mind just see, et see on peaaegu et kõikide kunstivormide kooslus.

Grete Kangro

Noortežürii

Olen 15-aastane VHK üheksandik. Olen juba lapsest saadik tegelenud kunstiga – vihikutesse sodimisest kuni maalideni välja. Arvan, et see on meie perekonna viga. Veel armastan ma kangesti lugeda. Niikaua kui ma mäletan, on mulle meeldinud lugusi välja mõelda ja neid jutustada. Sealt ilmselt huvi kirjanduse vastu tulebki. Lugusid jutustab ka minu kunst. Üleüldiselt on kõik mu hobid loovad või ennast väljendavad. Peale kirjutamise olen ka tegelenud teatriga, st näidelnud ja lavastanud etendustes, ning põgusalt muusikaga. Veel on mu vankumatuks kireks olnud filmimaailm. Pea igal õhtul vaatan ETV-st dokumentaal- või filosoofilise taustaga filme, sõpradega käime igat kinno jõudvat õudukat vaatamas. On palju filmižanreid, mis mulle meeldivad, kuid mu süda kuulub siiski kinoklassikale!

Otto Samuel Kahar

Lastežürii

Minu nimi on Otto Samuel, olen 11-aastane. Elan Tallinnas, mul on noorem vend, kaks koera ja kaks minihamstrit. Peale kooli mängin jalgpalli ja õpin muusikakoolis tšellot. Mind huvitab ajalugu (peamiselt arheoloogia), robootika ja puutööd meeldib ka väga teha. Lemmikfilmid on kas ajaloo- või seiklusteemalised. Olen olnud ka teisel pool ekraani, sest mängin ühes uues eesti filmis ja ka see näitlejatööga kokkupuutumine oli väga äge!

Mona Grete Pärgma

Lastežürii

Olen 10-aastane ja õpin Tallinna Inglise Kolledži 4. klassis. Mulle meeldivad kassid, koerad, Harry Potter, dinosaurused, joonistamine, reisimine ja Minecraft. Lisaks meeldib mulle muidugi filme vaadata ja kinos käia. Just Filmil käisin esimest korda 4-aastasena.

Tahan sel sügisel palju filme näha!

 

Kris Prendon Teder

Lastežürii

Ma olen 11-aastane ja käin Kalamaja Põhikooli viiendas klassis. Ma mängin ka korvpalli. Vabal ajal vaatan filme, käin kinos ning vahel mängin ka telekamänge. Mulle meeldib vaadata uusi filme ning lõpus neid hinnata. Tavaliselt räägin alati oma isa või emaga pärast filmivaatamist, mis mulle kõige rohkem meeldis ja mis mitte. Mulle meeldib Just Film, sest seal näeb filme, mida ma muidu kinos ei näeks.

Heleri Pajuste

Lastežürii

Olen 12-aastane ja käin Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis. Mulle meeldib teha sporti, olla perega ning koos nendega ka filme vaadata. Vaadatud filmidest olen ka üritanud päevikut pidada. Filmidest meeldivad mulle eriti need, kus tegelasteks loomad või pisut veidrad-huvitavad filmid.

Brittany Aasamets

Lastežürii

Olen 12-aastane ja käin Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 6. klassis. Käin tantsimas, jalgpallis, näiteringis ja kooris. Vabal ajal meeldib mulle ka joonistada, sõpradega filme teha, ratsutada ja kinos käia.
Meil on koolis igal aastal filmifestival, kus tahaksin väga osaleda. Arvan, et erinevaid filme vaadates ja neid analüüsides oskaksin ka ise filmi paremini teha, millega võistlusel osaleda.

Karsten de Vreugd

Rahvusvaheline žürii

Karsten de Vreugd on Amsterdamist pärit filmitegija, kelle pärusmaa on dokumentaal- ja mängufilmid provokatiivsetel teemadel. 

Tema viimased lühifilmid „Route du Soleil“ (2016) ja „Downward Facing Dogs“ (2019) on inspireeritud just hetke päevakajalistest teemadest. Dokumentaalfilm „Well Fed“ (2017), mis linastus ka 2018. a Just Filmil, oli üks esimesi teaduspõhiseid dokumentaalfilme, mis jutustas loo inimese arengust ja usust. Hetkel on Karstenil arendamisel mitu uut filmiprojekti. Endise teatrinäitlejana on komöödial ja huumoril Karsteni elus oluline koht ning ta peab neid oluliseks ka oma projektides. Raskeid teemasid ning keerulisi tõdesid on sageli lihtsam naeratusega vastu võtta!

 

Moonika Siimets

Rahvusvaheline žürii

Moonika Siimets on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli filmirežissööri eriala ning täiendanud end Inglismaal, University of Central Lancashire’is ja USA-s Judith Westoni stsenaristika ja režii meistriklassides.  

Tema filmide hulka kuuluvad auhinnatud lühimängu- ja dokfilmid „Maailmameister“ (2009), „Moekoer“ (2010), „Salme saladus“ (2012), „Juured“ (2018), „Deus ex Machina“ (2005), „Aeg ei peatu“ (2012), „Viimane Romeo“ (2013), „Oled see sina?“ (2013), „Roosa kampsun“ (2014). 

Moonika esimene täispikk mängufilm, „Seltsimees laps“ (2018), sai suure tunnustuse osaliseks nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, võites hulgaliselt auhindu, muuhulgas Busan Bank auhind Busani Rahvusvahelisel Filmifestivalil, parima debüütfilmi auhind Lübecki Rahvusvahelisel Filmifestivalil (2019), Eesti Kultuurkapitali parima mängufilmi aastapreemia, Eesti Filmikriitikute auhind, Neitsi Maali, parima mängufilmi ja parima režissööri auhind Eesti Filmi- ja Teleauhindadel 2019. Hetkel arendab Moonika mängufilmi “Must auk” ja valmimas on dokumentaalfilm “Talsinki lapsed”.

 

Margret Albers

Rahvusvaheline žürii

Margret Albers on Saksa Lastefilmide Assotsiatsiooni (Academy for Children’s Media, Outstanding Films for Children, Formats from Thuringia) projektijuht. Ta õppis Göttingeni, Berkeley ja Babelsbergi ülikoolides ning omab kõrgemaid kraade Inglise ja Saksa kirjanduse ning samuti meediaõppe erialadel. Margreti suur kirg on fantaasiakirjandus ja muidugi lastefilmid, -saated ning -kirjandus. Aastatel 1996-2016 oli Margret Saksa Laste Meedia Sihtasutuse, GOLDENER SPATZ, ning samanimelise meediafestivali juht. Ta on tavapärane liige mitmetes žüriides (sh Grimme Award), viib läbi loenguid ning töötab ajakirjanikuna. 2017. aastast on ta Euroopa Lastefilmide Sihtasutuse (ECFA) president.

Giancarlo Zappoli

ECFA

Giancarlo Zappoli on Itaalia filmikriitik ja noortele filmifestivali  Castellinaria Filmfestival’i kunstiline juht Šveitsis, Bellinzonas. Samuti juhib ta üht peamist Itaalia filmidele ning kinole pühendatud veebilehte, MYmovies.it ning on Centro Studi Cinematografici filmiõppekeskuse juht. Muuhulgas on Giancarlo kirjutanud raamatuid sellistest tuntud tegelastest nagu Woody Allen, Eric Rohmer, Louis Malle, Claude Lelouch, Marco Bellocchio ning Hou Hsiao Sien.

Stella Skiba

ECFA

Stella Skiba on lõpetanud Varssavi ülikooli ning olnud seotud New Horizons Association’iga alates  aastast 2015. Ta on töötanud haridusliku koordinaatorina ning olnud vastutav sadade töötubade ning filmilinastuste eest. Muuhulgas on Stella olnud seotud erinevate filmide esi- ja erilinastustega Poolas ning töötanud kinodega üle riigi, aitamaks ekraanile tuua lastefilme, mis pole kassahitid, kuid nendeks saanud.

Stella on panustanud ka laste nädalavahetuste kinoprogrammidesse ning hariduslike filmide näitamisse kinodes. Samuti aitab ta tegeleda ka laste filmivalikuga Poola televisioonis ja VOD-platvormidel. Stella on seotud ka Kids Kino Film Festival’iga. Lisaks on ta “Klub Kina Dzieci” noorte filmiklubi algataja ning seotud ka Kino Muranów’ga.

Stella on suur lühifilmide, Aasia kino, animatsiooni, Euroopa laste ja noorte telesarjade ning muusikalide fänn, samuti armastab ta väga reisida, süüa teha, süüa ning on üldiselt suur kasside sõber.

 

Johannes Lõhmus

ECFA

Johannes Lõhmus on olnud kinokultuuri ja filmikunstiga nii huvi korras kui ka professionaalselt seotud suurema osa oma elust. Ta on olnud programmijuht Tartu Elektriteatris, programmispetsialist Forum Cinemas kinoketis ja viimati filmi kirjaoskuse projektijuht Eesti Filmi Instituudis. Ta on kirjutanud artikleid ja teinud intervjuusid Eesti kultuuriajakirjandusele, sh väljaannetele nagu Estonian Film, Müürileht, Postimees, Sirp.