Margus Paju

Rahvusvaheline žürii

Režissöör Margus Paju lõpetas Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli mängufilmi režii eriala 2006. aastal. 2008. aastal liitus ta produktsioonifirma NAFTA loomingulise meeskonnaga. Margus Paju seiklusfilm “Supilinna salaselts”, mis linastus 2015. aastal on siiani Eesti kõigi aegade kõige vaadatuim kodumaine koguperefilm. Lisaks lavastamisele on ta kirjutanud kriitikat ja filmiajaloo alaseid artikleid Eesti kultuurilehtedele ja ajakirjadele. Praegu arendab Margus koos NAFTA’ga uut mängufilmi 1939. aasta Eesti sõjaväeluurest.

Ben Brand

Rahvusvaheline žürii

Pärast filmiakadeemia lõpetamist lavastas Ben kaks lühifilmi “‘Life is Beautiful” ja “97%”. Kahte lühifilmi on kokku näidatud üle 150-l rahvusvahelisel filmifestivalil, vaadatud internetis üle kahe miljoni korra ning need on võitnud arvukalt auhindu. “97%” esindas Hollandit ka 2014. aastal Oscari lühifilmide kategoorias.
Hetkel tuuritab Ben oma esimese täispika mängufilmiga, “Leia see loll mõrd ja viska ta jõkke”, mööda maailma ringi. Filmi näitas möödunud aastal ka Just Film, lausa mitu väljamüüdud seanssi. Film on pälvinud palju tähelepanu ka mujal maailmas ning võitnud mitmeid auhindu, sh eriauhinna Varssavi filmifestivalil ning parima uue režissööri auhinna Kosmorama filmifestivalil.

Astrid Kasperek

Rahvusvaheline žürii

Astrid Kasperek on õppinud kunstiajalugu, teatri- ja filmiteadust ning meediat Marburgis, Frankfurdis, Wroclaw’is ning Lodz’is. 2014ndast aastast läks ta tööle Saksa Filmiinstituuti ja Filmimuuseumisse Frankfurdis ning enne seda töötas filmifestivalil goEast (Kesk- ja Ida-Euroopa filmidele keskenduv festival). 2017ndast aastast juhib Astrid filmifestivali LUCAS – Rahvusvaheline Filmifestival Noortele Filmihuvilistele, mis on Saksamaa vanim filmifestival nooremale publikule.

 

Richard Kask

Noortežürii

17-aastane

Olen teatri- ja kinohuviline Tallinnast. Mulle on aastatega armsaks saanud tantsimine, näitlemine, laulmine, pillimäng ja filmindus. Kinos meeldib mulle enim vaadata draamasid, minu lemmiknäitlejad on näiteks Tom Hardy ja Charlie Hunnam ja huvitava faktina ehk meeldib mulle alati jälgida filmides detaile ja muusikat. Olen ingliskeelse väljendiga people person ja ka elupõline optimist ja kultuurihuviline. Just Filmi züriisse kandideerisin just sellepärast, et tahan oma tulevikku siduda teatri ja filmindusega ning leian, et see on suurepärane võimalus avardada ühte osa sellest maailmast. Ei ole palju asju, mida ma armastaksin rohkem kui kino ja teatrit!

Mariann Raun

Noortežürii

17-aastane

Ma armastan väga filme, kunsti ja muusikat. Ma olen tahtnud väikesest peale filme teha ja mõni aasta tagasi käisin veel Vana Vabriku kinoteatris, kus sain esimese algusest lõpuni filmi tegemise kogemuse. Filmid on minu igapäevaelus olulisel kohal. Ma vaatan iga nädal vähemalt kaks filmi. Ma olen niiviisi õppinud, et kõige tähtsam on hea stsenaarium. Alles pärast seda tulevad kõik muud elemendid, kuid kõik need on omavahel sõltuvussuhtes: üks kehvastiteostatud võib rikkuda muidu hea filmi. Ma loen peaaegu alati tiitreid, sest see on hämmastav kui palju inimesi läheb vaja filmi ekraanile toomiseks. Ma suudan olla objektiivne ja hinnata erinevaid filmi aspekte.

Ljubov Kozlova

Noortežürii

Olen kunstihuviline koolinooruk, kes soovib ka oma tuleviku kunstiga siduda. Ma käin VHK Gümnaasiumi 12.klassis, kus erialana õpin maalimist ja joonistamist. Iga päev tunnen, et minu valik aitab mind ümbritsevat maailma õppida tundma ja selle ilu (ja valu) läbi kunsti edasi anda. Filmid on pildilood ja ma usun, et lood annavad võimaluse põgeneda üksluisusest ja samal ajal varustavad teadmistega, tarkusega ja tööristadega, millega saab tagasi tulla ja elu paremaks muuta.

Karl Mattias Arulepp

Noortežürii

Ma olen suur filmifänn ning vaatan filme iga nädal, kui mitte iga päev. Filmidevaatamise kõrvalt tegelen ma igapäevaselt jalgpalliga klubis FC Flora ning mängin kitarri.
Filmindusega olen seotud sünnist saati, tõenaoliselt sellepärast, et mu mõlemad vanemad tegelevad sellega. Olin suur Spidermani, Harry Potteri ja National Treasure’i fänn. Nüüd on mu filmimaitse veidi muutunud, lemmikfilmideks Tarantino, Wes Andersoni ning Christopher Nolan’i teosed. Olen tegelenud nooremana ka ise filmide tegemisega, osalesin paar aastat Koolifilmil ja tegin endalõbuks Youtube’i videosid ning muusikavideosid.

Andreas Põšnograjev

Noortežürii

15-aastane

Koolis huvitavad mind enamasti reaalteadused, sest mulle meeldib teada, kuidas on meie Maailm üles ehitatud ning kuidas me saame seda arendada. Väljaspool kooli osalen Tallinna keskkoolide väitlusklubis, TÜ teaduskoolis ja mitmetes reaalteaduste valiktundides. Tegelesin ka 7 aastat jalgpalliga, aga kahjuks ei sobinud trenniajad kooli tunniplaaniga kokku ning pidin sellega lõpetama. Peale jalgpallist lahkumist olen tegelenud enamasti jooksmisega. Halva ilma juhul hakkasin ma aga rohkem uurima filmikunsti. Alustasin Vince Gilligani populaarsete teleseriaalide “Breaking Bad” ja “Better Call Saul”-iga, sest nad loovad pidevalt mingit pinget, mis paneb vaataja süvenevalt keskenduma.

Hugo Põder

Lastežürii

11-aastane

Tulevikus tahan saada filmikriitikuks, sest ma naudin väga filmikunsti. Mulle hakkasid filmid meeldima eelmisel aastal, kui ma hakkasin oma vanema vennaga koos  kinos käima. Ta on ka töötanud filmikriitikuna ja armastab häid filme, kuigi ta kavatseb tulevikus peamiselt teistsugust ametit pidada. JUST filmist sain teada ema käest. Sellel festivalil tahaksin kohata teisi noori filmihuvilisi, avardada oma silmaringi filmide osas ning lihtsalt hästi aega veeta. Elagu film!

Egert Ojaveer

Lastežürii

10-aastane

Ma õpin trompetit ja käin rahvatantsus. Vabal ajal meeldib mulle koomiksitegelasi joonistada. Ma arvan, et ma peaksin kuuluma žüriisse, sest ma saan hästi aru, milline on hea film ja milline on halb film. Kui film ei ole kõige parem, võib seal ikkagi olla mingi huvitav tegelane või koht.

Lilli Sadul

Lastežürii

9-aastane

Ma vaatan palju filme ja loen raamatuid. Just mina peaksin žüriis olema, sest mulle meeldib filme vaadata ja mul on kohe filmi kohta arvamus ning oskan kannatlikult kuulata, vaadata ning ka kiiresti kirjutada.

Lennart Vincent Vaino

Lastežürii

9-aastane

Mulle meeldivad loomad, Pokemonid ja teistsugune arhitektuur. Lemmikud on komöödia- ja actionfilmid. Viimane lahe film, mis ma vaatasin oli „Get smart“.Peaksin lastežüriisse saama, sest ma arvan, et olen väga tähelepanelik ja mulle meeldib jutustada koos teistega asjadest, mida ma olen näinud või teada saanud.

Kristi Johanna Pajo

Lastežürii

11-aastane

Ma käin Rakvere Waldorfkoolis ning pärast kooli kunstikoolis ja muusikakoolis, kus õpin viiulit. Arendan ka enda maleoskusi ja vahel ka tantsin. Mulle meeldib teha sporti. Ma sõidan palju jalgrattaga. Muutun üsna pahuraks kui kõht on tühi.
Mulle meeldivad väga Jaapani joonisfilmid, aga toredaid joonisfilme on muidugi veel. Näiteks ühed mu lemmikfilmid, Alain Gagnol’i ja Jean-Loup Feliciol’i “Üks kass Pariisis” ja “Fantoompoiss”.

Tessa van Grafhorst

ECFA

1999ndal aastal avas Tessa van Grafhorst esimese Kinderbioscoop’i – väike kino keset Amsterdami, mis mõeldud ainult lastele. Nii sai ta jala ukse vahele, et anda panus laste filmiharidusse. Tessa on üks Taartrovers Filmifestivali algatajatest 2003ndal aastal –  iga-aastane festival, mis näitab filme neljateistkümnes kinos terves Hollandis. Festival pakub lastele mängulisi ja interaktiivseid tegevusi ning värvikat filmiprogrammi. Kõik see on muidugi omavahel ühendatud. Lisaks tööle festivali kunstilise juhina on ta osa grupist, mis korraldab erinevatel festivalidel ja muuseumides lastele filmi, kunsti ning toiduga seotud töötubasid.

Michael Harbauer

ECFA

Michael Harbauer (IFF SCHLINGEL festivali juht) on pühendunud filmifanaatik juba varasest noorusest. 1996ndal aastal pani ta alguse rahvusvahelisele laste- ja noortefilmide festivalile SCHLINGEL. Kui esmalt kestis festival nädala ning kavas oli 12 filmi, siis nüüdseks on see üks suuremaid ning mahukamaid platvorme nii rahvusvahelistele kui ka Saksamaa laste- ja noortefilmidele. Lisaks muule tegeleb Michael Harbauer erinevates Saksamaa institutsioonides filmide alase nõustamisega, nii filmi, kino kui ka televisiooni valdkonnas. Michael on olnud liige paljude rahvusvaheliste festivalide žüriides ning kureerinud Saksamaa filmiprogramme ka välisriikides.

Lina Užkuraityte

ECFA

Lina Užkuraityte (1976) on pärit Vilniusest, Leedust. Ta on lõpetanud kultuurikorralduse, UNESCO soosingul, ning kultuuripoliitika eriala. 2004ndast aastast kuni siiani on Lina korraldanud Vilniuse rahvusvahelist filmifestivali lastele ja noortele. Ta on töötanud rohkem kui 16 aastat laste ja noorte hariduslike projektidega ning omab laiaulatuslikku kogemust organiseerimaks noorsoovahetuse projekte ja kunstifestivale ning on mitmete Vilniuses toimuvate kultuuri- ja haridusürituste ideede autor ning ka korraldaja.