Vaata treilerit

Eia jõulud Tondikakul

Eva's Christmas Mission

  • Režissöör: Anu Aun
  • Eesti, 2018
  • 90 min

Eia jõulud Tondikakul on EV100 raames valminud hubane jõulufilm väikesest tüdrukust Eiast, kes kuidagi oma jõulurahu ei leia. Kõigepealt läheb nässu Eia pere plaan jõulud koos veeta. Seejärel jookseb liiva neiu plaan omale enda kogutud raha eest üksinduse peletamiseks koer osta. Lõpuks, et tüdruk ei peaks pühade aegu päris omapead olema, viiakse ta müstilisse Lõuna-Eesti talusse inimeste juurde, keda ta iialgi näinud ei ole.

Eia kohaneb aga kohalike oludega kiiresti ning saab aru, et sealne elu on palju stressivabam ja rõõmsam. Otsekui pildiraamatust ellu äratatud taludkoos neis toimetavate tegelastega mässivad sedamaid Eia oma lummavasse haardesse. Talle meeldib, kuidas ümberkaudsetes majapidamistes perekonnad ühte hoiavad ja kõike koos teevad. See on täpselt see, millest ta puudust on tundnud.

Paraku pole probleemidest päris prii ka muinasjutuline talukoht. Nii leiab Eia peagi end võitlemast kohaliku põlismetsa säilimise eest, mille kohalik rahatuus läbi skeemitamiste endale on krahmanud ning nüüd suure kasumi eesmärgil maha raiuda kavatseb. Samuti vajavad Eia abi kaks noort armastajat, kes kuidagi ei suuda taibata, kui palju nad üksteisele tegelikult tähendavad. Ja kõige tipuks satub Eia endalegi ootamatult lahti harutama oma perekonna pikalt mahavaikitud saladust. Tõeline perekondlik jõulufilm Eesti Vabariigi juubeli auks, kus võetakse meenutada, mis ja kes on siin elus tõeliselt olulised.

Oliver Põder

Kuupäev17.11.2018
Kell17:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 2)
Osta pilet
Kuupäev23.11.2018
Kell14:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet