Vaata treilerit

Jälgi jätmata

Leave No Trace

  • Režissöör: Debra Granik
  • USA, 2018
  • 109 min

Globaliseerumise ja linnastumise pöörises tunneb üha enam inimesi mingit ürgset kutset naasta looduse rüppe. Kui ümberringi on vaid paneel- ja klaasmajad, autod, asfalt, tolm ja mass inimesi, siis mõte lüüa sellele kõigele käega ja kaduda kuhugi metsasalusse kõigest ja kõigist eemale on pähe tulnud kindlasti paljudele.

Linnaeluga on otsustanud hüvasti jätta ka Will ja tema teismeline tütar Tom, kes juba viimased mõned aastad on elanud USA-s Portland, Oregon’i metsades. Neil on oma süsteem ellujäämiseks ning kõrvalist abi vajavad nad harva kui üldse. Mets pakub neile just seda, mida linnast ei leia: rahu ja vaikust. Will’i puhul eriti veel ka inimestest eemal olemist. Vana sõjaveteranina on ta pidanud kokku puutuma inimestega, kes ta usalduse inimkonna kui niisuguse vastu on viinud miinimumini.
Need harvad korrad, kui duo linna satub, on oma klaustrofoobse ja halli rõhuva atmosfääriga nii tugevaks kontrastiks ilusale värviküllasele loodusele, et vaatajale pole mingi probleem mõista, miks nad sinna nii kiiresti tagasi tõttavad.

Kogu nende senine idüll keeratakse aga pea peale, kui nende elustiilist saab haisu ninna Sotsiaalamet. Järgneb ridamisi protseduure ja bürokraatiat enne kui nende elu jätkuda saab. Jätkuma peab see aga linnas, keset inimesi ja sundtegevusi, mis paneb Will’i end tundma kui puuriaetud metslooma. Kas ta suudab või tahab selle kõigega kohaneda peale eraklikku metsaelu?

Oscari nominendist režissöör Debra Granik on oma uue filmi võttepaigad valinud nii põhjalikult ja piinliku täpsusega, et massiivsed metsastseenid võtavad pahviks. Film on ilusaks meeldetuletuseks, et mitte kõik ei pea lugu linnaelu pakutavatest mugavustest ja et mitte kõik ei suuda ellu jääda neist mugavustest väljapoole sattudes. Oluline on leida enda tee ja tasakaal.

Oliver Põder

Kuupäev20.11.2018
Kell16:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 2)
Osta pilet
Kuupäev30.11.2018
Kell16:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev02.12.2018
Kell17:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 2)
Osta pilet