Vaata treilerit

Käsi südamel

Cross My Heart

  • Režissöör: Luc Picard
  • Kandada, 2017
  • 102 min

On 1970. aasta Montrealis ning lõppemas on igati vahva suvi. 12-aastase Manon’i ja tema Prantsuse pere jaoks vahetab toreda suve ja vahvad ajad välja täielik katastroof. Manon’i isa jääb raskelt haigeks ning satub teadmata ajaks haigevoodisse. Lootused, et ta sealt üldse enam tõuseb, kahanevad iga päevaga. Kahjuks ei suuda ema aga kogu majapidamist üksi üleval pidada ega peret toiduga varustada. Nii hakkab temas idanema paratamatu idee, et lapsed tuleb anda lastekodusse. Manon saab juhuslikult ema plaanist teada ning sellest hetkest ta enam rahu ei saa. Kui tal endast võib veel ükskõik olla, siis oma väikevend Mimi’t ta kuskil teadmatus kohas ette kujutada ei taha. Seega midagi tuleb ette võtta.

Samal ajal leiavad linnas aset terroriaktid ning levivad üldised suured riiklikud sisepinged teemal, milline piirkond peaks iseseisev olema ja milline mitte. Manon satub uudistest nägema, mismoodi terroristid oma nõudmistele kaalu lisavad ning otsustab nende meetodeid enda ja oma venna heaks kasutada. Koos oma veidi vanemate sugulastega röövivad nad võõra vanaproua ning viivad ta kaugele tühermaal asuvasse suvemajja.

Nende meeleheiteks selgub, et röövitud proua on Inglise päritolu ja ei räägi sõnagi prantsuse keelt. Sellisesse kommunikatsiooni-blokki nad muidugi sattuda ei tahtnud, aga enam pole midagi teha. Kuidagi on neil vaja prouale selgeks teha, et keegi ei kavatse teda tappa, vaid teda on vaja vaid nõudmiste esitamiseks – ühiskond saab proua tagasi, kui Manon ja Mimi lastekodusse ei pea minema. Lapsed saavad omakorda teada, et vanal naisel on raske terviserike ning ta vajab regulaarselt oma ravimeid. Nüüd leiavad nad end veelgi täbaramast seisust, sest oht proua elule on nüüd reaalne. Väga viljakas filmitegelane Luc Picard näitab oma uues filmis täiskasvanute raskusi, reetmisi ja hülgamist täis elu läbi laste silmade ning kuidas nemad asju tõlgendada võivad.

Oliver Põder

Kuupäev16.11.2018
Kell16:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 2)
Osta pilet
Kuupäev23.11.2018
Kell13:30
KinoKINO SÕPRUS
Osta pilet
Kuupäev28.11.2018
Kell13:00
KinoFILMIMUUSEUM
Osta pilet