Vaata treilerit

Kilian Jornet: teekond Everestile

Kilian Jornet: Path to Everest

  • Režissöör: Sèbastien Montaz-Rosset, Josep Serra
  • Hispaania, 2018
  • 80 min

„Saladus ei ole sinu jalgades, vaid vaimu tugevuses. Tuleb minna jooksma, kui on tuuline, kui sajab vihma või lund. Kui välk süütab puud hetkel, mil neist mööda jooksed, kui lumehelbed ja raheterad taovad vastu jalgu, pannes sind nutma ning selleks, et edasi joosta, pead pühkima pisarad, et näha kive, kaljuseinu või taevast…“ nii kirjutab Kilian Jornet oma jooksumanifestis.

Kilian viib skyrunning’u ehk mägedes jooksu täiesti teisele tasemele ja kõrgustesse – Everestile. Filmist ei saa vastust küsimustele, kui palju inimene jaksab, kas iga järgmine suudab rohkem, kui eelmine. Kas ja kus on piir ning kes selle piiri tõmbab. Aga vaataja näeb ausat lugu ultrasportlasest (et mitte öelda fanaatikust), tema perest, armastusest, elust – tehes midagi, mis igale keskmisele inimesele tundub esmalt võimatu ja ajuvaba, kuid ootamatult kaunis oma absoluutses pingutuses. ‘

Film on kohustuslik maiuspala igale harrastussportlasele, olgu ta maratonijooksja, triatleet või meie oma seiklusspordivõistlustel osaleja.  

Kristjan Erik Suurväli

 

Kuupäev16.11.2018
Kell16:30
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev17.11.2018
Kell18:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev26.11.2018
Kell16:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet