Vaata treilerit

Kooliga on kõik

School's Out

  • Režissöör: Sébastien Marnier
  • Prantsmaa, 2018
  • 94 min

Pierre Hoffman on optimistlik ja nooruslik 40-aastane mees, kes võtab elu rahulikult. Tasapisi nokitseb ta oma kunagi pooleli jäänud lõputöö kallal Kafka ainetel, kui ootamatult saabub kutse tulla ühte Prantsuse eliitkooli kirjanduse asendusõpetajaks. Muidugi haarab mees võimalusest kinni, sest ikkagi eliitkool ja keeldumiseks ei paista olevat põhjust.

Oma esimesel päeval koolis saab ta aga teada hunniku asju, mis ta tähelepanu äratavad. Kõigepealt kuuleb ta ühe eliitklassi kohta, kuhu kool koondavat kokku eriti heade tulemustega õpilased, et nad mitte nii andekate õpilastega kokku ei peaks puutuma. Edasi kuuleb ta, et just temast saab selle eliitklassi uus kirjanduse õpetaja. Selle viimase infoga kaasneb ka põhjendus: nimelt eelmine õpetaja oli keset tundi sõnagi lausumata aknast välja hüpanud ja on nüüd haiglas koomas.

Pierre annab endast parima, et segaste asjaoludega kohaneda ning oma tööga hästi pihta hakata. Eliitklassi õpilaste näol leiab ta küll eest kõrge intelligentsi tasemega noorukid, kuid ühtlasi on nad ka väga eemalolevad ja käituvad veidralt. Paljud neist ei kasuta mobiiltelefone ega muid tänapäeval üpris tavapäraseid nähtuseid, kuigi peaaegu eranditult kõigil neil on rikkad vanemad. Samuti on nad kõige ja kõigi vastu vaenulikult meelestatud ning peale kooli satub Pierre peale ka nende vägivaldsetele kalduvustele. Ilmselgelt ei ole noortega kõik päris hästi, öelgu kooli juhtkond, mida tahes. Pierre on veendunud, et juhtkonda huvitavad vaid head õpitulemused ja statistika, õpilastest kui inimestest ei hooli keegi. Pierre mõistatab, kas õpilasi rõhub eelmise õpetaja enesetapukatse, kadetamate õpilaste kius nende suunal, eliitklassi staatusest tulenev suur surve või midagi muud. Kuid see, mis välja tuleb, ületab kõik mastaabid ja tema aimdused. Nüüd leiab ta end võitlemast küsimusega, kuidas aidata üliintelligentseid noori, kes on veendumusel, et maailm on hukas ning seda päästa pole enam võimalik? Eriti, kui võib väita, et paljuski on õpilastel ju õigus.

Oliver Põder

 

30.11 seansile järgneb arutelu Margit Timakovi (Eesti Õpetajate Liit) ja Andra Reinomägiga (Õiguskantsleri nõunik).
Arutelu kestus 20 minutit.

Kuupäev17.11.2018
Kell16:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev21.11.2018
Kell16:00
KinoCOCA - COLA PLAZA (Saal 2)
Osta pilet
Kuupäev30.11.2018
Kell14:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet