Vaata treilerit

M.I.A.

Matangi/Maya/M.I.A.

  • Režissöör: Steve Loveridge
  • USA/Suurbritanna, 2018
  • 96 min

Kuulus olemine tänapäeva maailmas annab lugematu arvu võimalusi – teenida hunnikute viisi raha, lisaks näitlemiskarjäärile luua endanimeline lõhna-/kosmeetika-/rõivabränd, olla poliitiliselt aktiivne ja levitada oma sõnumit. Kui sinu sõnum on aga mainstream’ist erinev, veidi valjem ja mitte alati poliitiliselt korrektne, siis kas ja mis hinnaga on võimalik poppstaari staatus säilitada?

“MATANGI/MAYA/M.I.A.” on ülesehituselt traditsiooniline dokumentaalfilm, alustatakse algusest ja peaaegu sirge joonega jõutakse lõppu. Dokumentaalfilmi peategelane M.I.A. pole oma olemuselt aga midagi traditsioonilist. Film viib vaataja läbi M.I.A. lapsepõlve Londonis, kus ta kasvas üles Sri Lanka immigrantide lapsena, õpingute filmikoolis, räägib tema suhtest kodusõjaga Sri Lankal, ülemaailmse poppkultuse staatuse saavutamisest ning jõuab selleni, kuidas tänu mitte alati poliitiliselt korrektsete väljaütlemiste ja vastuolulisusega, sai temast hetkeks Ameerika vihatuim poppstaar.

Suur osa filmi materjalist on M.I.A. aastate jooksul ise filminud, seega lisaks kõigele muule võiks tema nimi vabalt ka režissööri tiitli taga olla. Kindlasti hea vaatamine ning maa peale toov pilguheit kuulsuse kulisside taha, kus elu ei koosne ainult punastest vaipadest ja õhtukleitidest.

Kärt Vainola

 

Kuupäev18.11.2018
Kell19:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev24.11.2018
Kell20:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 9)
Osta pilet
Kuupäev29.11.2018
Kell18:15
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 9)
Osta pilet