Vaata treilerit

Matti, Sami ja kolm suurimat viga universumis

Matti and Sami and the three biggest mistakes in the universe

  • Režissöör: Stefan Westerwelle
  • Saksamaa, 2018
  • 94 min

10-aastane Matti ja ta noorem vend Sami elavad Saksamaal, kuid isa poolt on nad Soome päritolu. Samuti on perekonnal palju soomlastest tuttavaid, mis on neid pannud tihti igatsema suvepuhkuse järele Soomes. Kahjuks majanduslik olukord on kõike muud kui kiita ning igasugune reisimine ei paista kõne allagi tulevat. Matti arvates on selles kõiges oma roll mängida ka universumil.
Kui universum poleks vigu täis, ei peaks poiste isa Sulo Saksamaal bussijuhina töötama, vaid saaks keskenduda arvutimängude arendajaks olemisele. Samuti ei peaks ema kontoris kannatama ülimalt pahura ülemuse tujusid. Ja muidugi, mis kõige tähtsam: pere saaks lõpuks minna ammu väljateenitud puhkusele Soome.

Universumi vead seob Matti omakorda kokku täiskasvanute valetamisega. Iga päev valetavad täiskasvanud nii talle kui üksteisele ning niimoodi ei saagi universum paika loksuda. Isa valetab, et ta sai vägeva töökoha ja maja Šveitsis, ema valetab, et tööl on kõik hästi ning valetatakse isegi delfiinide heaolu kohta. Matti teeb sellest kõigest omad järeldused ning asub universumit paremaks muutma.

Nii alustab ta oma karjääri valetajana ning paneb kogu pere uskuma nagu oleksid nad võitnud loteriiga suure maja Soomes. Selle väikse triki läbi loodab ta lahendada kõik nende mured: isa ei pea töötama enam bussijuhina, ema ei pea kokku puutuma tülinorijast bossiga ning lõpuks saadakse puhkus Soomes. Valel on aga lühikesed jalad ning plaan hakkab järjest tagasilööke andma, kuni selleni välja, et ühtäkki leitakse end keset Soome roheala ilma maja, raha, auto ja töökohata. Kas ehk universumil õnnestub nüüd midagi päästa, kuivõrd temast kogu see jant ju algas?

Oliver Põder

Kuupäev16.11.2018
Kell13:30
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 8)
Osta pilet
Kuupäev22.11.2018
Kell14:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 4)
Osta pilet
Kuupäev01.12.2018
Kell12:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 10)
Osta pilet
Kuupäev02.12.2018
Kell15:00
KinoTARTU CINAMON (Saal 4)
Osta pilet