Vaata treilerit

Meie, loomad

We The Animals

  • Režissöör: Jeremiah Zagar
  • USA, 2018
  • 94 min

2011. aastal ilmus Justin Torres’i debüütnovell “We The Animals”, mille ta ehitas üles tuginedes omaenda lapsepõlvele ja kogetule. Raamatut läbib omapärane unenäoline tunne, mille Jeremiah Zagar küllaltki õnnestunult ekraanile on suutnud tuua.

Loo keskmes on noor Jonah, kes on oma kahe vanema vennaga väga lähedane. Ega neil muud üle jäägi, sest joogivabrikus töötav ema ja öösiti valvuriametit pidav isa teab mis suurt paleed perele lubada ei saa, mistõttu poisid kasvavad sõbralikult ninapidi koos. Nende valgenahaline ema ja puertoriikolasest isa tutvusid juba keskkooli ajal ning sestpeale on nende pere muudkui liikmeid juurde saanud. Brooklyn’ist New Yorgi paremasse piirkonda kolinud noored vanemad lootsid leida paremaid töökohti ja elujärge, aga tulemus oli hoopis vastupidine. Mida aeg edasi, seda rõhutumalt ja abitumalt paar end tunneb ja tülid muutuvad tavalisteks.

Eriti huvitavaks karakteriks osutub New Yorgi kontekstis eksootiline puertoriikolasest pereisa, kes oma kuuma verd taltsutada ei suuda. Kui üks päev äratab ta kogu pere laulu ja tantsu saatel hommikusööki valmistades, siis teisel momendil õpetab ta oma lapsi ujuma neid lihtsalt sügavasse vette visates. Sama kontrastne on tema läbisaamine oma kallimaga, kelle ühel momendil külvab üle õrnuste ja kingitustega, teisel aga lööb näo paiste. Poegadele oma teguviisidele selgituste väljamõtlemise eest on tal ilmselt mingid salajased auhinnad kuskil, sest need on klass omaette.

Kui Jonah’i vanemad vennad näikse aina enam isasse kasvavat, kuivõrd nende käitumine ja kõnemaneer aina enam just isa omaga hakkab sarnanema, liigub noorim Jonah vastupidises suunas. Enda väljundi leiab ta tundeküllasemates tegevustes nagu lugemine ja joonistamine. Omaette teemaks kujuneb ka tema seksuaalsuse avastamine, mille ta märkab olema samuti teistsuguse kui oma vendadel. Ilmselgelt funktsionaalne selline välis- ja sisepingetes särisev kontrastne perekond ei ole ning hästi see lõppeda ei saa. Küsida võib ainult, kumb tingis kumma: kas probleemid kontrastsuse või kontrastsus probleemid.

Oliver Põder

Kuupäev20.11.2018
Kell16:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 4)
Osta pilet
Kuupäev25.11.2018
Kell15:30
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 4)
Osta pilet
Kuupäev02.12.2018
Kell16:30
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 4)
Osta pilet