Vaata treilerit

Mööda seina

The Dawn Wall

  • Režissöör: Josh Lowell, Peter Mortimer
  • USA, 2017
  • 95 min

Elu täis kirge, pingutust, hirme, kaotusi ning võite. Elu kaljuronija perspektiivist – nii kivilt, köögilaua tagant kui ka haigevoodist. Lisaks loomulikult kaljuronimisega vältimatult kaasnevad kaunid loodusvaated.

2015. aasta jaanuaris kulus Tommy Caldwellil ja Kevin Jorgesonil 19 päeva, et vabaronida rada Ameerika Ühendriikides El Capitani kaljumäe seinal. Mehed valmistusid ja harjutasid spetsiaalselt selleks ronimiseks kuus aastat. Tol hetkel oli tegemist maailma kõige kõvema sportronimise ettevõtmisega.

Film annab sügavalt intiimse sissevaate meeletu ettevõtmise juurpõhjustesse. Alustades aastast 2000, mil ameerika kaljuronijad, kelle hulka kuulusid ka Tommy Caldwell ja Beth Rodden Kirgiisias pantvangi võeti ning nad dramaatiliselt põgenesid. Kuidas ekstreemsused vormisid noorte inimeste elusid, mis viis kaljuronijate abielu ja ehk ka armastuse lõppemiseni. Lõppvaatusena 2015. aasta sportlik pingutus kaljuseinal.

Hoolimata kõigest, leides enesemotivatsiooni, või ehk olles arutult jäärapäine El Capitani ronimise kihus, jõudis Caldwell lõpuks sihile. Seda üheks tiimiks kasvanuna koos ronimiskaaslase Jorgesoniga.

Kristjan Erik Suurväli

Kuupäev16.11.2018
Kell17:30
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 8)
Osta pilet
Kuupäev17.11.2018
Kell14:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev24.11.2018
Kell16:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet