Vaata treilerit

Rooste

Rust

  • Režissöör: Aly Muritiba
  • Brasiilia, 2018
  • 100 min

Elu ei elata juba mõnda aega selle kunagises mõttes, sest tänapäeval leiab ilmselt pool inimese elust aset virtuaalsena. Tehnika ja sotsiaalvõrgustike levikut üritatakse tavaliselt näidata kui midagi, mis on täiesti võrratu ja hädavajalik. Kui sul pole facebookis või mõnes teises keskkonnas kasutajat, pole sind olemaski. Kuid kas internetistumisel negatiivseid tagajärgi ei leidu?

Aly Muritiba oma uue filmiga näitab, et leidub küll. Ta toob vaataja ette posu teismelisi oma tavalist kooli- ja koduelu elamas. Nende seas on ka Tati. Ta on särav ja elurõõmus tüdruk, kes otsustab ühel kooli väljasõidul talle meeldivale poisile läheneda. Kahjuks värske armastuse asemel leiab Tati hoopis, et ta mobiiltelefon on kadunud. Tegelikult on see varastatud ning süüdlaste ring ei ole kuigi suur. Ometi keegi tegu üles ei tunnista. Seejärel lekib internetti kogu maailmale vaatamiseks intiimsem video Tati’st oma eelmise poiss-sõbraga, mis lekitatud otse temalt varastatud telefonist.

Järgneb juba ilmselge – tüdrukust saab naerualune ja kiusatav. Puudu on veel vanemate reaktsioon, aga seda ei jää Tati enam ootama, ta laseb end demonstratiivselt kooli turvakaamera ees maha. Kuid lugu pole lõppenud. Algab süüdlaste kuritööjakaristuslik süümekates praadimine, jättes õhku küsimuse: kas noorte meelelahutus maksabki tänapäeval inimelu hinda?

Mõjus ja kaasaegne film, mis tuletab julgelt meelde nutiajastu varjukülgi, milleks on nii üliohtlik küberkuritegevus kui ka omaette nähtus küberkiusamise näol. Kui mõelda veidi ajas tagasi, siis kindlasti leidis kiusamisi, narrimisi ja peksmisi aset ka minevikus, kuid veel iialgi ei ole kiusamine sellisel kujul lapsega koju kaasa liikunud nagu ta teeb seda praegu. Koolis elati kiusamine üle ja pärast koduseinte vahel sai rahulikult hinge tõmmata. Aga maailmas, kus elatakse pooleldi internetis, ei ole pääsu kuskile – kius tuleb kooliseinte vahelt lapsega koju kaasa, sest netimaailm teadupoolest ei puhka ega maga.

 

27.11 seansile järgneb arutelu politseinikuga Maarja Punak.
Arutelu kestus 20 minutit.

Kuupäev23.11.2018
Kell16:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev27.11.2018
Kell15:00
KinoCOCA - COLA PLAZA (Saal 9)
Osta pilet
Kuupäev28.11.2018
Kell15:30
KinoCOCA - COLA PLAZA (Saal 9)
Osta pilet