Siis tulid sina

Then Came You

  • Režissöör: Peter Hutchings
  • USA, 2018
  • 92 min

Peter Hutchings’i uues filmis näeme me, kuidas 19-aastane Skye kuuleb oma arstilt, kui vähe aega tal veel elada on jäänud. Me näeme ka, kuidas ta sellel uudisel ei luba seda piskut endalt röövida ning kuidas ta keskendub kogu täiega elamisele. Vastukaaluks temale näeme me sama vana hüpohondrikust Calvin’it, kes töötab oma pereliikmetega lennujaamas pagasit tõstes. Vastukaaluks sellepärast, et öelgu arstid talle mida tahes, Calvin on veendunud, et mingi raskem haigus on teda vaevamas. Lõpuks saadavad arstid ta perspektiivi mõttes vähihaigete tugigruppi, et ehk seal ta näeb, mis tähendab olla tõeliselt haige.

Imelikul kombel võtab aga noormees tugigrupis omaks oma uue rolli ning nii saab temast arstliku diagnoosita vähihaige. Samas grupis tutvub ta ka reaalselt haige Skye’ga, kes juba õige pea poisi valed läbi näeb. See ei ole siiski nende tutvuse lõpp, vaid pigem tugev nurgakivi tulevasteks seiklusteks. Skye saab aru, et Calvin on äärmiselt eluvõõras, kinnine ja tundlik karakter ning avanemiseks vajab ta mingit tõuget ning muidugi aega. Ja just oma viimase allesjäänud aja otsustab Skye pühendada talle. Koos asuvad nad tegelema Skye bucket list-iga, mis hõlmab rohkem ja vähem võimatuid katsumusi neile mõlemale.

Noored teavad, et nende ühine aeg on piiratud ning sügavamatel tunnetel ei saa olema pikka pidu. Ometi on nad teineteisesse kiindunud ning mõlemad on rahul sellega, mida nad omavahelisest tutvusest saavad – Skye viimased elupäevad on täis rõõmu ja nalja ning Calvin muutub Skye julguse ja entusiasmiga pidevalt kokku puutudes arglikust põdejast enesekindlaks ja julgeks nooreks meheks, kes läheb oma tulevikule vastu juba hoopis sirgema seljaga. Skye’na teeb vapustava rolli ka Eesti publikule tuttav Maisie Williams, kes suuremale üldsusele on tuntud kui Arya Stark seriaalist Troonide mäng. Olulise rolli teeb ka Vampiiripäevikutest Elena’na tuttav Nina Dobrev.

Oliver Põder

Kuupäev20.11.2018
Kell14:30
KinoCOCA - COLA PLAZA (Saal 9)
Osta pilet
Kuupäev26.11.2018
Kell12:00
KinoKINO SÕPRUS
Osta pilet
Kuupäev30.11.2018
Kell16:00
KinoCOCA - COLA PLAZA (Saal 2)
Osta pilet