Vaata treilerit

Šokolaadipäev

The Day of Chocolate

  • Režissöör: Jacek Piotr Bławut
  • Poola, 2018
  • 86 min

Monika on igavust pelgav tüdruk, kelle kohkumuseks otsustavad vanemad kolida vaiksesse ja loodusrikkasse kanti linnast eemale. Nii eemale, et kokkupuude igasuguse tsivilisatsioonieluga muutub sama hästi kui olematuks.
Tasapisi hakkab tüdruk aga toibuma ning leiab, et üht-teist põnevat annab looduseski ette võtta. Kui ta veel kohaliku poisi Dawidiga tutvub, ei osanuks ta uneski ette näha, mis toimuma hakkab. Nimelt leidub Dawidi pööningul antiikne kellakapp, mida on keelatud puutuda. Tüdinud Monika ei lase end keeldudest aga häirida ning mõistagi askeldab kella kallal. Õige pea on tulemused käes ning Dawid hakkab pööningult kummalisi hääli kuulma. Asja uurima minnes avastab ta, et kell on väravaks veidrasse võlumaailma, kus toimetavad hoopis isemoodi tegelased. Üks neist nõuab täiest kõrist karjudes šokolaadi, mistõttu Dawid iga päev seda meeleheitlikult kellauksest sisse loobib, et hirmutav ja tüütu tegelane vait jääks. Sest peamine on, et täiskasvanud teada ei saaks, mis pööningul laste tõttu sündima on hakanud. Võlumaailm ei piirdu aga šokolaadiõgardiga ning nii tuleb kokku puutuda veel nt ajashüppajaga, nõiaga, kummalise kelneriga jpt-ga.

Nende maagiliste sündmuste näol hargneb vaataja ees lahti ilus perefilm, mis räägib armastusest ja igatsusest, nii täiskasvanute kui laste maailmast ning kujutlusvõime rollist selles ja mis lõpuks leiab otsitud tasakaalu tõelise ja fantastilise maailma vahel.

Oliver Põder

 

30.11 seansi järel vastavad publiku küsimustele režissöör Jacek Piotr Bławut ja produtsent Ania Bławut-Mazurkiewicz.

Kuupäev18.11.2018
Kell12:00
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 10) (EESTIKEELNE DUBLAAŽ)
Osta pilet
Kuupäev24.11.2018
Kell14:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3) (EESTIKEELNE DUBLAAŽ)
Osta pilet
Kuupäev30.11.2018
Kell13:00
KinoFILMIMUUSEUM
Osta pilet
Kuupäev02.12.2018
Kell13:45
KinoCOCA-COLA PLAZA (Saal 10) (EESTIKEELNE DUBLAAŽ)
Osta pilet