Vaata treilerit

Sparta langemine

The Fall of Sparta

  • Režissöör: Tristan Dubois
  • Kanada, 2018
  • 90 min

Steeve Simard on 16 ja läheb vastu oma keskkooli viimasele aastale. Kogu senise aja on ta tundnud nagu oleks ta pidevas võitluses kogu maailma vastu, nii et ega viimane klasski midagi enamat tõota. Steeve’i häda on selles, et ta pole iialgi suutnud sulanduda. Ei oma kodulinna, ei kooli ega teiste inimeste sekka. Kui ta keskkool on tuntud metsiku jalgpalli poolest, siis tema on kaugelt liiga möku, et millegi niisugusega tegeleda ja silma paista. Sõpru tal ka ei ole, kuna oma nohiklike eluviisidega ei suuda ta neid lihtsalt leida. Oma suurt unistust – tüdruksõpra – ei ole ta samuti suutnud leida, kuivõrd enda arvates pole tal oma välimusega mingit šanssi, seega milleks üldse üritada. Kõige selle asemel loeb ta meeletutes kogustes raamatuid ning lugemise lõpetab ta vaid siis, kui tõesti väga vaja. “Lugedes ei ole sa kunagi üksi,” meeldib talle tõdeda.
Paraku ta probleemid alles algavad, kui ta alustab endalegi ootamatult tihedamat läbikäimist kooli ühe populaarsema tüdruku Véronique’ga ning suudab alandada Spartalaste võtmemängijat, kes on ühtlasi kooli suurim jalgpallistaar.

Igal nurgal varitsev oht sunnib lõpuks Steeve’i silmi avama ja päriselust osa hakkama võtma. Nii ta tasapisi avastab, et pole mõtet ainult oma puudustele keskenduda, kui tegelikult leidub temas palju headki ning selleks, et läbi lüüa ei pea olema üle linnaku tuntud jalgpallur.

Oliver Põder

 

19.11 seansile järgneb arutelu Kristina Birk-Vellemaaga (Eesti Seksuaaltervise Liit).
Arutelu kestus 20 minutit.

Kuupäev19.11.2018
Kell16:00
KinoCOCA - COLA PLAZA (Saal 2)
Osta pilet
Kuupäev21.11.2018
Kell14:00
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 1)
Osta pilet
Kuupäev22.11.2018
Kell14:30
KinoCOCA - COLA PLAZA (Saal 9)
Osta pilet