Vaata treilerit

Vangis Michael

Michael Inside

  • Režissöör: Frank Berry
  • Suurbritannia, 2017
  • 96 min

Maailmas, kus jätkuvalt üheks suuremaks kaubaartikliks on narkootikumid, üritavad paljud otsesemalt või kaudsemalt sellest turust tulu saada. Üheks selliseks üritajaks on ka 18-aastane Michael McCrea, kes ühes Dublin’i elamurajoonis vanaisa juures elab. Muidu nutikas poiss, kellel pidevatest sekeldustest kõrini ja kes oma elule uut suunda üritab leida, soostub siiski oma sõbra vanema venna tarbeks enda juures narkootikume hoidma. Kui ühel hommikul politsei vanaisa ukse taha ilmub, ei tähelda Michael’i juures peaaegu mingit reaktsiooni – sest mis järgneb, on talle niivõrd ilmselge.

Michael saab 3 kuud reaalset vangistust ja pääsu sellest ei ole. Teatud ebakindlusega trellide taha suunduv noormees üritab anda endast kõik, et mitte murduda. Ta teab, et ta karistus pole teab mis pikk, kuid vanglamüüride vahel tundub iga päev kui igavik. Asja muudab hullemaks elukutseliste kriminaalide huvi uue näo vastu, kes teda erinevat moodi proovile pannes tundma soovivad õppida. Ilmutades suuremat südikust kui peale vaadates võiks arvata, tõmbab ta suurema kaliibriga diileri tähelepanu, kes talle omamoodi mentoriks hakkab. Mentorlus ja eestkoste ei tule aga niisama ning nii leiab Michael end täiesti uuest maailmast täis vägivalda ja kuritegusid, mille sooritamise peale ta vabaduses olles mõelnudki poleks. Samal ajal väljaspool vanglat näeb Michael’i vanaisa ränka vaeva võideldes grupeeringuga, kelle sõnul Michael neile narkootikume politseile kaotades võlgu jäi. Kui lõpuks jõuab kätte Michael’i vabanemise päev ja talle ta kodune olukord selgeks saab, saab ta aru, et üksi vanglast vabanemine talle veel kauaigatsetud vabadust ei too.

Hulgaliselt auhindu nii kodus kui väljaspool noppinud krimidraama Iirimaalt, mis lööb otsekohesuse ja autentsusega (kasutatud on intervjuusid ja materjale endistelt kinnipeetavatelt ning filmitud on päris vanglas – Cork’i vangla vanas hoones Iirimaal).

Oliver Põder

 

24.11 seansile järgneb arutelu Sotsiaalkindlustusameti ohvriosakonna juhi Jako Sallaga.
26.11 seansile järgneb arutelu Harju Maakohtu kohtuniku Katre Poljakovaga.

Arutelu kestus 20 minutit.

Kuupäev22.11.2018
Kell16:30
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 3)
Osta pilet
Kuupäev24.11.2018
Kell16:15
KinoAPOLLO KINO SOLARIS (Saal 4)
Osta pilet
Kuupäev26.11.2018
Kell15:45
KinoCOCA - COCA PLAZA (Saal 9)
Osta pilet