fbpx

Ekskursioonipartnerid

Siit leiad Just Film 2019 ekskursioonipartnerid ja nende pakutavad haridusprogrammid. Tutvu võimalustega ja broneeri külastus heleen.sutt@poff.ee.

TALLINNA LINNAMUUSEUM

HARIDUSPROGRAMM “EESTI FILMI ALGUS” KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUMIS

Kiek in de Kökis, Neitsitornis ja Lühikese jala väravatornis toimuv haridusprogramm viib õpilased mööda linnamüüri jalutuskäigule Eesti filmi sünni juurde, läbi erinevate grupi ja individuaalsete ülesannete saadakse rohkem aimu Eesti filmist ja selle sünnist. Programmis vaadatakse muuhulgas vanimat säilinud Eesti mängufilmi „Laenatud naene“, mille teadaolevad vanimad kaadrid filmiti 1912 ja komöödiafilm on 12 minutit pikk.

Sihtrühm: põhikool ja gümnaasium

Külastuste broneerimise periood: 18.- 29. november

Algusajad: 10.00 & 14.00 (Kiek in de Köki Kindlustustemuuseumi kassast) Kestus: 1,5 h

Hind: 4 €/õpilane (õpetaja tasuta)

Hind lõunapausiga “Taani amps” Neitsitorni kohvikus: 9 €/in

 

EESTI FILMIMUUSEUM

Filmimuuseum pakub lastele võimalust kiigata filmitöö telgitagustesse. Kes on režissöör? Mida teeb grimeerija? Mis tunne on olla kaamera ees? Ja palju muud. Illusioonide ruumis saavad lapsed ise proovida, kuidas saadi pildid liikuma kaamerate-eelsel ajastul. Tunni lõpetab vahva filmiteemaline mälumäng-kahoot (auhinnaks perepilet Filmimuuseumi).

Sihtrühm: algkool ja põhikool

Periood: E-R (15.11-01.12 vahemikus, va 18.11) Lahtiolekuaeg 10-17 Kestus: 1,5h

Hind: 4.50 €/õpilane (õpetaja tasuta)

Toitlustusvõimalused: https://www.ajaloomuuseum.ee/haridus/menuupaketid-opilasgruppidele

Kontakt: maarjamae@carmen

 

OKUPATSIOONIDE JA VABADUSE MUUSEUM VABAMU

„Sõja mõju üksikisikule“, kus arutletakse õiguste ja vastutuse teemal nii tänapäeval kui minevikus ning vaata seejärel temaatilist filmi Just Filmi lapse õiguste programmist.

Mis on vabadus? – I kooliaste

Muuseumitunni keskmes on arutelu „Mis on vabadus?”. Mida võis tähendada vabadus nende laste jaoks, kes pidid paadiga üle tormise mere põgenema? Mis oli vabadus neile, kes saadeti kaugele Siberisse ja kes kasvasid üles ilma vanemateta? Programmis püüame laste elulugude kaudu leida vastuseid paljudele olevikulistele küsimustele. Miks on oluline üksteist toetada ja aidata? Kas igaüks saab olla vaba? Kas mittevabana saab olla õnnelik?. Selleks et arutelu ka meelde jääks, valmib igal lapsel enda isiklik vabaduse kompass.

Vabadus ja võrdus kui õigus ja kohustus – II kooliaste

Haridusprogrammis uuritakse, millised inimese põhiõigused on kirjas lapse õiguste konventsioonis? Tõsieluliste lugude abil mõtiskletakse võrdsuse, vabaduse ja inimväärikuse teemal nii ajaloos kui ka tänapäeva Eestis. Diskussiooni elavdamiseks astutakse päris inimeste kingadesse, olgu nende kingade kandjaks Siberis kasvanud Hans või Rootsi põgenenud Urve.

Sihtrühm: I & II kooliaste

Periood: E-R

Kestus: 1h

Hind: 5 €/õpilane (õpetaja tasuta)

 

ENERGIA AVASTUSKESKUS

Avastuskeskuse püsinäitus „Elektri lugu” tutvustab keskuse hoone, endise Tallinna elektrijaama ajalugu ja sellega koos ka elektritootmise arengut Eestis. Näitusel saab panna käed külge eri elektriseadmete näidistele, et tutvuda nende tööpõhimõttega. Väljapaneku tähteksponaadid on Tesla transformaatorid Faraday puuris ja Van de Graaffi generaator, millega tehakse avastuskeskuses iga päev ka välgu- ja staatilise elektri demonstratsioone, mis toimuvad külastusjuhtide juhendamisel iga päev kell 12, 14, 16 ja 17.30.

Avastuskeskuse õpitoad, teadusteatri etendused ja filmid on enamjaolt tihedalt seotud õppekavadega, et toetada ja täiendada klassiruumis õpitavat. Avastuskeskuse eesmärk on innustada eri vanuses lapsi loodus- ja reaalainete õppimisel, mistõttu kasutame programmis aktiivõppe meetodeid, avastuskeskuse eksponaate ning vahel ka lihtsalt meelelahutuslikumaid elemente.

Programmidest saab vanuseastmeti ülevaate keskuse veebilehelt: www.energiakeskus.ee/avastusope Planetaariumifilmide- ja etenduste nimekiri: www.energiakeskus.ee/planetaarium/

Sihtrühm: kõik kooliastmed

Periood: E-R

Haridusprogrammide kestused: 45-90min (lisandub keskuse püsinäituse külastusele kuluv aeg) Hind: 5 €/õpilane (õpetaja tasuta) + haridusprogrammi hind (3-7 €, olenevalt programmist)

 

EESTI MEREMUUSEUM

KIRI PUDELIS – 1 grupi suurus 24 õpilast, kestus 90min

Sihtgrupp: 8.–12. klass

Hollandi multimeediakunstniku Saskia Boddeke näitus “Sex & the Sea” räägib loo meremehe ihast ja igatsusest.

Kohver pakitud, asutakse laevareisile, kus tutvutakse laeval oleva elu ja meremeeste jaoks tähenduslike esemetega. Suhtlusviisiks saavad kirjad, mis on algselt kaunid ja poeetilised kuni ühe saatusliku kirjani, mis paneb tehtut analüüsima, mõtlema elu väärtuste üle ja kavandama tulevikku hoopis uues valguses.

Kokku saavad sajanditagune elu merel ja noorte suhted kaasajal.

ELU LÄÄNEMEREL, kestus algklassidele 60min, vanematele 90min

Sihtgrupp: koolieelikud ja 1.–9. klass

Selles Läänemerd tutvustavas programmis käsitletakse meie merd ja selle eripärasid. Tund algab õues, Lennusadama ees, kus vaadeldakse ilma ja tutvutakse läbi praktilise tegevuse kohaliku ajalooga. Muuseumis jätkatakse Läänemerega tutvumist, uuritakse, kas ja kes vees elavad, milles seisneb nende tähtsus ja kuidas peaks neid kaitsma. Tunni lõpus korraldatakse katse, mille käigus saavad selgeks nii mereasukad kui objektid, mida võib Läänemere põhjast leida.

Valida võib ka programme “1944 – SUUR PÕGENEMINE. Jõuluks oleme tagasi“ ja „Vesilennukite angaari mitu elu”. Programmidega on võimalik tutvuda Meremuuseumi kodulehel.

Sihtrühm: kõik kooliastmed

Periood: Muuseum on avatud T-R 10.00-16.00 (Muuseumitunnid saavad alata: 10.00, 12.00 ja 14.30) Hind: koolieelikud ja kuni 2. Klassi õpilased 3 €/laps*

I, II, III kooliastme ja gümnaasiumi õpilased 6 €/õpilane*

* Muuseumitundide ja lasteekskursioonide hinnad sisaldavad programmi koos muuseumi püsiekspositsiooni külastusega.

“Kiri pudelis”. Foto: Aron Urb

 

PROTO FACTORY

Kujutle, et juhid maailma esimest autot, vedurit või kuumaõhupalli või kõnnid ookeani põhjas … Nüüd on see võimalik – sest kogu Euroopas ainulaadne PROTO avastustehas on avatud! Vaid siin, endises salajases allveelaevatehases kohtad uskumatute leiutiste prototüüpe, mis uusima tehnoloogia abil su silme ees ellu ärkavad. Sind ootavad imemasinad on kui Jules Verne’i laboratooriumist – rohkem fantaasiat kohtad vaid unenäos! Soovid luua, leiutada, lennata, õppida või käed külge panna? PROTO on just selleks loodud, pakkudes aasta elamuse nii suurtele kui väikestele.

PROTO avastustehase programm kestab 1,5 h ning sisaldab tehase peateadlase härra E sissejuhatust ning ülevaadet avastustehasest ning leiutistega omal käel tutvumist ja avastamist.

Sihtrühm: 8.-13. aastased lapsed ja noored Periood: E-N (11-18), R (11-19)

Kestus: 1,5h

Hind: 7 €/õpilane (õpetaja tasuta)

 

EESTI TERVISHOIUMUUSEUM

Tule ja avasta Tervishoiumuuseumis inimese keha ja bakterite põnevat maailma

Eesti Tervishoiu Muuseum asub Tallinna vanalinnas Laial tänaval uuenduskuuri läbinud kahes ligi 600 aasta vanuses hoones. Muuseumis on kaasaegne, haarav ja hariv õpi- ning avastuskeskkond. Meie auhinnatud püsinäitus “Avameelselt sinu kehast” tutvustab inimkeha põnevat siseilma. 15 teematoas harutatakse inimene põhjalikult lahti, peatudes kõikidel elundkondadel. Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele räägime ka teistel teemadel, mis on meie keha ja tervisega seotud – inimese põlvnemine, elukaar, sünd ja surm, meeled, tervislik toitumine, sõltuvused, hügieen jne. Näitusel on rohkelt käed-külge eksponaate, harivaid digilahendusi ja päris elundeid. Klassidele pakume külastusjuhiga tuure eesti, inglise ja vene keeles ning laias valikus muuseumitunde ja haridusprogrammi lasteaiast gümnaasiumini.

Meie vahetuvad aastanäitused toovad luubi alla hetkel olulisi teemasid. Käesoleva aasta sügisel avame muuseumis aastanäituse bakteritest meie sees ja meie ümber “Mina, superorganism”. Kes nad on, mil viisil nad mõjutavad meie tervist ja meeleolu ning kuidas nendega hea sõber olla? Ka uus bakterinäitusel baseeruv ja teadust populariseeriv interaktiivne muuseumitund tugineb riiklikule õppekavale ja sobib hästi kolmanda kooliastme ja gümnaasiumi õpilastele.

Tutvuge kogu Tervishoiumuuseumi haridusprogrammiga muuseumi kodulehel (http://www.tervishoiumuuseum.ee/et/tegevused/haridusprogramm),

Sihtrühm: lasteaiast gümnaasiumini

Külastusperiood: E-R

Programmi kestus: 60-90min (lisandub näituse külastusele kuluv aeg) Hind: muuseumi sissepääsupilet 5€/õpilane

giidiga muuseumituur (1h) 25€/grupp (1 grupp = 23in), lisandub sissepääsupileti hind Muuseumitunnid 4-7 € (olenevalt programmist)

 

 

Põnevat avastamist Just Filmil!