Just Film 2020

JF RAHVUSVAHELINE NOORTEFILMIDE VÕISTLUSRPGRAMM

Just Filmi rahvusvaheline noortefilmide võisltusprogramm toob vaatajateni uued ja huvitavad linateosed kõikjalt maailmast. Tänavune võistlusprogramm sisaldab kokku 12 täispikka filmi ja programm on lai nii teematiliselt kui ka geograafiliselt. Just Filmi Grand Prix annavad välja rahvusvaheline žürii ja noortežürii.

JF LASTEFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM

Just Filmi lastefilmide programm on mõeldud kõige pisematele filmivaatajatele, nende vanematele ja vanavanematele. Siit programmist leiab lõbusaid muinasjutte, palju toredaid seiklusi ja ootamatuid juhtumisi. Kõige pisematele mõeldes on mitmed filmid dubleeritud eesti keelde.

JF LAPSE ÕIGUSTE PROGRAMM

Just Filmi lapse õiguste programm koosneb laste ja noorte elu käsitlevatest filmidest. Kõigi filmide peategelased on lapsed ja noored, kes enda sisemaailma alles avastavad. Keeruliste valikute tegemisel on neile toeks vanemad, kuid mõnikord tuleb neil olulisi otsuseid vastu võtta ka üksinda. Loomulikult rõõmustavad nad oma suurte ja väikeste kordaminekute üle ning tunnevad kurbust ebaõnnestumise korral. Lapse õiguste filmiprogrammi on aidanud kokku panna Õiguskantsleri Kantselei, Justiitsministeerium, Sotsiaalministeerium, Sotsiaalkindlustusamet ning Lastekaitse Liit. Lapse õiguste eriprogramm linastub Just Filmi kavas 10.korda.

JF JUST FILM 20

20. aastaga on Just Film kokku näidanud üle 1000 väga hea filmi ja sünnipäeva puhul tahaksime näidata neid kõiki. Kahjuks pole see aga päris võimalik ning valisime selle asemel lähiminevikust välja ühe laste- ja ühe noortefilmi, mida koos meenutada!

JF NOORTEFILMIDE PROGRAMM

Noorteprogramm on ülevaade möödunud aasta parimatest linateostest, mis on erinevatel noortele suunatud festivalidel auhindu korjanud ja tähelepanu pälvinud.

JF LASTEFILMIDE PROGRAMM

Just Filmi lastefilmide programm on mõldud kõige pisematele filmivaatajatele, nende vanematele ja vanavanematele. Siit programmist leiab lõbusaid muinasjutte, palju toredaid seiklusi ja ootamatuid juhtumisi. Kõige pisematele mõeldes on mitmed filmid dubleeritud eesti keelde.

JF TEADUS360°

Just Film ja Teadusagentuur on viiendat aastat järjest koos teinud eriprogrammi, mis toob vaatajateni parimad teadusfilmid. Programmi eesmärk on maailma ja universumit avastada, õppida tundma keemia, füüsika, bioloogia nähtusi ning keerukaid matemaatika valemeid ja mis kõige tähtsam - mõista kuidas toimib elu meie ümber. Selle aasta programm on suuresti pühendatud keskkonna ja loodushoiu teemadele. Tänu teadusele suudame maailma paremini mõista, hoida ja seeläbi inimeste elukvaliteeti parandada. On, mida avastada!

ECFA VÕISTLUSPROGRAMM

ECFA (Euroopa Lastefilmide Assotsiatsioon) võistlusprogramm toob esile Euroopa lastefilmid ning annab eritähelepanu noortele suunatud kvaliteetfilmidele. Mitmed Euroopa laste- ja noortefilmide festivalid, kes on ECFA liikmed, kutsuvad iga-aastaselt kokku rahvusvahelise, filmiprofessionaalidest koosneva erižürii, kes valib oma programmist ECFA auhinna võitja. Iga ECFA žüriiga festival edastab oma võitja ning need filmid hakkavad konkureerima iga-aastasele ECFA üldauhinnale - Euroopa parim lastefilm. Auhind antakse alati üle Berlinale filmifestivalil. ECFA auhinda hakati välja andma 2011. a ja tänaseks on sellest filmitegijate seas saanud mainekas auhind.