Briti Nõukogu toetab noorte filmiharidust
Uudis
Justi Hundu

Briti Nõukogu toetab üheskoos Just Filmiga Ida-Virumaa noorte filmiharidust.

Just Film teeb juba mitmendat aastat järjest koostööd Briti Nõukoguga. Projekti raames on kaasatud sadu Ida-Virumaa noori filmifestivalile Tallinnas. Lisaks on koostatud e-õppe kursus koolinoortele, mis keskendub meediapädevusele. Filmifestival pakub kultuurielamust ja kvaliteetset filmiharidust tuues kinolinale filmid üle kogu maailma koos arutelude, lisamaterjalide ning töötubadega.

PÖFFi Filmikooli platvormil läbitav meediapädevuse kursus pakub osalejatele võimalust tutvuda tänapäevase audiovisuaalse teose ülesehitusega. Ühtlasi õpitakse tundma, millised on erinevad audiovisuaalsed teosed ning õpitakse neid ise looma ja ka kriitiliselt hindama.

Filmifestivali külastuse ja kursuse läbimise toel pakutakse projektis osalejatele terviklikku kultuurset ning hariduslikku kogemust, mis hõlmab endas nii füüsilist kinokülastust kui ka veebikursuse läbimist.

Meediapädevus
Maht: 15 akadeemilist tundi
Kursus on projektis osalenutele tasuta.
Kursus on avatud kuni 31.12.2024.

Kursust on võimalik läbida igaühel iseseisvalt, samuti võib kursust kasutada koolis valikaine läbimisel. Kõigile, kes kursuse läbivad, väljastatakse sellekohane tunnistus.

PÖFFi Filmikooli kursustega ega on võimalik tutvuda siin.

Projekti viiakse ellu koostöös Briti Nõukogu Eestiga ning see kuulub People to People Cultural Engagement programmi.
Loe lisa Briti Nõukogu Eesti tegevuste kohta: www.britishcouncil.ee.