EFA noore publiku auhind 2021
Uudis
Justi Hundu

Euroopa Filmiakadeemia kutsub kõiki 12-14-aastaseid oma lemmik Euroopa noortefilmi valima.

Euroopa Filmiakadeemia kutsub Eesti noori oma lemmik Euroopa noortefilmi valima. Kümnendat korda toimuv üritus on tänavu taas veebipõhine, žüriid vaatavad filme koduarvutitest ja arutelud filmide teemal toimuvad veebikaamerate vahendusel. Euroopa noortežüriide lemmikfilmile antakse EFA noore publiku auhind üle 25. aprillil.

NB! Registreerimine noortežüriisse on avatud 12. aprillini!

Filmide info:

Pinocchio

Režissöör: Matteo Garrone
Itaalia / Prantsusmaa 2020
125 min

Osades: Roberto Benigni, Federico Ielapi, Gigi Proietti, Rocco Papaleo, Massimo Ceccherini

Vana puunikerdaja Geppetto teeb endale nuku. Kuid siis juhtub midagi maagilist – ninatark nukk hakkab rääkima ja kõndima, jooksma ja sööma nagu iga teine temasugune poiss. Geppetto paneb nukule nimeks Pinocchio ja kasvatab ta oma pojana üles. Pinocchio satub pidevalt halvale teele, ühest sekeldusest teise, langeb röövlite kätte ja peab põgenema pättide eest läbi võlumaa, imede põllu ja hiidkala kõhu. Kuid Pinocchiol on unistus – ta tahab saada tõeliseks poisiks. Selleks peab ta aga muutma oma kombeid ja käitumist.
Värvikas uusversioon Carlo Collodi samanimelisest muinasjutust on täis põnevaid seiklusi imelises võlumaailmas.

https://yaa-efa.eu/en_EN/yaa-films/18313/pinocchio

Üle piiri

The Crossing
Flukten over grensen

Režissöör: Johanne Helgeland
Norra 2020
85 min

Osades: Anna Sofie Skarholt, Bo Lindquist-Ellingsen, Samson Steine, Bianca Ghilardi-Hellsten

Seiklushimuline 10-aastane Gerda ja tema vanem vend Otto jäävad omapäi, kui nende vastupanuliikumisse kuulunud vanemad arreteeritakse ja ära viiakse. On 1942. aasta jõulueelne aeg Norras ja käimas on II maailmasõda. Gerda ja Otto avastavad, et nende vanemad varjasid keldris kahte juudi rahvusest last, keda tahetakse kinni võtta. Nad otsustavad oma vanemate ülesande lõpule viia ning aidata Sarah ja Daniel üle piiri Rootsisse. Ohtlik teekond kulgeb läbi lumiste metsade ja alatasa tuleb valvel olla, et natsid lastele järele ei jõuaks. See kõik nõuab usku endasse, ustavaid kaaslasi ja tohutut julgust. Kuid keegi pole liiga väike, et teha suuri tegusid.
Tõsielusündmustel põhineva seiklusfilmi aluseks on hinnatud lastekirjaniku Maja Lunde samanimeline raamat.

https://yaa-efa.eu/en_EN/yaa-films/18257/the-crossing

Wolfwalkers

Režissöörid: Tomm Moore, Ross Stewart
Iirimaa / Luksemburg / Prantsusmaa 2020
103 min

Hääled: Honor Kneafsey, Eva Whittaker, Sean Bean

Sajandeid tagasi toimuvas muinasloos värvatakse jahimeheoskusi omandava Robyn Goodfellowe' isa Iirimaa Kilkenny lähistel luusivale hundikarjale otsa peale tegema. Kuna tüdrukut jahile kaasa ei võeta, põgeneb ta linnamüüride vahelt saladuslikku metsa uurima. Robyn on just hätta sattumas, kui abikäe ulatab metsik tüdruk Mebh, kes kuulub metsarahva hulka. Käivad jutud, et tegu on salapärase susisammujate hõimuga, mille liikmed suhtlevad huntidega ja suudavad ka ise huntideks muunduda. Robyn ja Mebh saavad sõpradeks ning peavad ühiselt vastu astuma linnarahvale, kelle jaoks on hundid kurjad elajad. Ühtlasi hakkab Robyn vastu ka oma isale, kelle ülesandeks on hundikari hävitada.

https://yaa-efa.eu/en_EN/yaa-films/18317/wolfwalkers

Žüriiliikme kohustused:
Žüriiliikme võimalused:
Registreerimine:

Kirjuta hiljemalt 12. aprilliks aadressile noorpublik.yaa@gmail.com oma osalemissoovist.
Kohustuslik info:

Lisainfo: noorpublik.yaa@gmail.com

logoriba YAA.png