Just Film 2021
II vooru tulemused
Uudis
Justi Hundu

Pimedate Ööde filmifestivali ning noorte- ja lastefilmide festivali Just Film algatatud stipendiumikonkursi eesmärk on innustada koolinoori katsetama filmi tegemist.
2021. aasta esimese vooru tulemusena jõudis Just Filmi festivalil novembrikuus kinolinale 13 koolinoorte endi poolt valmis tehtud filmi!

Stipendiumi taotlemiseks tuli esitada oma filmiidee stsenaarium. Filmi žanrile piiranguid ei seatud, sh olid oodatud ka õpilaste animatsiooniideed. Filmi pikkus pidi olema minimaalselt 1 minut. Saadud stipendiumi võib filmitegijate grupp kasutada oma äranägemise järgi, näiteks tehnika rentimiseks, rekvisiitide hankimiseks, transpordikulude katmiseks jne. Kõige tähtsam esitatud stsenaariumi tingimus oli, et laps või noor suudab selle ise ellu viia.

II vooru saabunud taotluse hulgast valis kolmeliikmeline filmiekspertide grupp välja parimad tööd. Muuhulgas lähtuti peamisest tingimustest, et film on reaalselt ellu viidav ning seda toetab nii filmi sisu kui ka planeeritud tegevuste kirjeldus. 2021. aasta II voorus otsustas žürii välja anda stipendium kahele tööle.

Lisaks rahalisele toele saavad stipendiumi saajad PÖFFilt ja Just Filmilt ka sisulist tagasisidet, kuidas oma ideed enne filmima asumist veel viimistleda.
Kõikidele teistele taotluse esitanutele annavad PÖFF ja Just Film samuti personaalset tagasisidet, mis annab võimaluse oma stsenaariume parandada ja täiendada ning juba järgmistest stipendiumivoorudest uuesti osa võtta.

Stipendiumikonkursi raames valminud filmid tulevad esitamisele ka novembrikuus Just Filmi festivalil.

Stipendiumikonkursi II voorule panid õla alla PÖFFi peasponsor Elisa Eesti AS ning Just Filmi esitleja Swedbank Eesti AS. Suur aitäh meie headele esitlejatele!

Teise vooru stipendiumi saajad on:

Žüriiliikmeid hämmastas esitatud tööde professionaalne tase ning kui südamlikke ja hinge puudutavaid lugusid noored rääkisid. Rolli mängisid idee elluviimise realistlikkus, stsenaariumi terviklikkus ning valmisolek koheselt filmimise juurde asuda. Filmitegemine on aeganõudev, kuid väga põnev protsess ja žürii soovib innustada kõiki taotlejaid, kes sel korral stipendiumi saajateks ei osutunud oma projektiga edasi töötama ning tagasisidet arvesse võttes filme edasi arendada.
Žürii nägi selgelt nendes projektides ja autorites potentsiaali ja meeskonnad saavad edasise töö ja katsetamisega saavutada tõeliselt põnevaid tulemusi. Igas saadetud töös oli võimekust saada heaks ja huvitavaks filmiks.

Stsenaariumi viimistlemisel saab leida tuge ka "Filmilugu" e-õppe kursusest - tasuta veebikursus 8.-12. klassi õpilastele.

Ootame kõigi taotlusvoorus osalenute valminud filme ka festivalile. Loome nendele filmidele oma eraldiseisva programmi ning anname seeläbi võimaluse tuua Just Filmi kinolinale noorte endi tehtud filmid!
Lisainfo: justfilm@poff.ee.

Suur tänu kõigile osalejatele, juhendajatele ja peredele!