Stipendiumikonkurss

Noore filmitegija stipendiumikonkursi 2024. aasta II voor on nüüd avatud!

Stipendiumikonkurss noorele filmitegijale

Konkursi eesmärk on innustada koolinoori filme tegema. Stipendiume antakse välja kolm korda aastas ning oma ideega on oodatud osalema kõik 1.-12. klassi õpilased. Kõik stipendiumi saajad pääsevad oma filmiga PÖFFi noorte- ja lastefilmide festivalile Just Film.

Stipendiumikonkurss on noortele filmitegijatele ainulaadne võimalus pääseda oma filmiga A-kategooria filmifestivalile. Lisaks sellele on stipendiumi saajal võimalus võtta osa Pimedate Ööde filmifestivali raames toimuvatest filmitegijatele suunatud töötubadest ning loengutest (filmitööstuse sektsioonis Industry@Tallinn & Baltic Event).

Stipendiumi jagamise üldpõhimõtted:

Stipendiumi annab välja noore filmitegija stipendiumikonkursi toetaja Swedbank.

Stipendiumi taotlemise tingimused:
  1. Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada oma filmiidee stsenaarium (juhend stsenaariumi vormistamiseks on lisatud allpool). Filmi žanrile ei ole piiranguid, sh on oodatud ka õpilaste animatsiooniideed. Filmi pikkus peab olema vahemikus 1-20 minutit. Tasub meeles pidada, et filmiidee peab olema realistlikult elluviidav.
  2. Enamasti pole võimalik teha filmi üksinda. Filmi tegemisse võib kaasata ka oma sõpru, klassikaaslasi, vanemaid jne. Filmitegijate grupi suurusele piiranguid ei seata.
  3. Stsenaariumi tingimus on, et õpilased suudaksid selle ise ellu viia. Lubatud on juhendaja/õpetaja/lapsevanema abi filmi tegemisel.
  4. Stipendium kantakse stipendiumi saaja pangaarvele. Kui filmitegija on noorem kui 16-aastane, peab stipendiumi taotleja olema kas õpetaja või lapsevanem, kelle pangaarvele stipendium kantakse. Stsenaarium peab olema õpilase enda kirjutatud.
  5. Stsenaarium ei tohi minna vastuollu Eesti Vabariigi põhiseaduse, muude kehtivate seaduste ja hea tavaga.
  6. Kui filmitegijatel on koolis õpetaja/juhendaja, kes filmi tegemisel õpetab, siis palume ka õpetajal/juhendajal kirjutada lühike iseloomustus, miks just see idee on hea ja stipendiumi vääriline.
  7. Stipendiumit võivad taotleda kõik 7-19-aastased Eesti üldharidus- või kutsekoolide õpilased.
  8. Stsenaariumi võib esitada nii eesti kui ka vene keeles.
  9. Stipendiumi taotlemise eelduseks on, et filmimist ei ole veel alustatud.
  10. Sponsorite esitlemine peab olema kirjalikult kooskõlastatud Just Filmi festivaliga.
Tulemuste avalikustamine:
Stipendiumi väljamaksmine:
Stipendiumi saaja õigused:
Stipendiumi taotlemine:

Kandideerimine 2024. a II vooru on avatud!

Taotluse esitamiseks täida vorm siin.

Taotluses on vaja märkida:

Juhendmaterjali stsenaariumi kirjutamiseks leiad SIIT

a) Filmi sisu lühike kirjeldus (1-2 lauset) – pane lühidalt kirja (1-2 lausega), mis sinu tulevases filmis juhtuma hakkab.

Näiteks: Mari sõidab suveks maale ja kohtab seal salapärast poissi, kellega koos avastatakse vanemaema õunapuu alt aare ning seejärel satuvad Mari ja tema uus sõber suurde seiklusesse.

b) Kuidas kavatsed oma filmi valmis saada – palun kirjelda:

Lisainfo ja küsimused stipendiumi taotlemise kohta:

Mirel Mesila
PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film, projektikoordinaator
Noore filmitegija stipendiumikonkursi koordinaator
mirel.mesila@poff.ee
+372 5667 8867